A brány se otevřely

Milan Hes

Cena: 169 Kč
Rozebráno

Kniha nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak probíhalo osvobození na těchto místech hrůzy? V čem se odlišovaly první okamžiky svobody v Dachau od Osvětimi a Terezína?
 
Ještě v lednu 1945 se za ostnatými dráty nacistických lágrů nacházelo zhruba 600 tisíc vězňů. Celkový počet vězněných v letech 1933 až 1945, kteří se nedobrovolně ocitli v nejrůznějších německých represivních zařízeních, lze odhadovat na několik milionů osob. Zvláštní kategorií jsou oběti vyhlazovacích táborů. V jejich případě o uvěznění hovořit nelze. Likvidace či vražda. To jsou ta pravá slova pro zvěrstva, jež byla páchána ve jménu rasisticky orientovaného nacionálního socialismu. Kniha nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak probíhalo osvobození na těchto místech hrůzy? V čem se odlišovaly první okamžiky svobody v Dachau – nejstarším a nejdéle fungujícím koncentračním táboře – od konce existence osvětimské továrny na smrt, jež je dnes vnímána jako jeden z hlavních symbolů holocaustu? Jaké bylo čekání na vytoužený konec v protektorátním Terezíně?
Autor již tradičně využívá velkého množství svědectví pamětníků druhé světové války.

Mgr. Milan Hes, Ph.D. (*1976)
Didaktik dějepisu, pedagog, spisovatel a historik. Badatelsky se zabývá regionálními dějinami Kladenska a Slánska, problematikou holocaustu, vzájemným vztahem fenoménů dějin a paměti a didaktikou dějepisu. Je spoluautorem kolektivní monografie Kulturní a sociální skutečnost v dějezpytném myšlení (1999). Od roku 2005 pravidelně publikuje v odborných a populárně-naučných časopisech (Přísně tajné!, HOST aj.). Je autorem či spoluautorem řady vzdělávacích materiálů s tematikou výuky moderních dějin. V roce 2012 vydal v nakladatelství Epocha publikaci Čekání na smrt, pojednávající o rodinném táboře českých Židů v Osvětimi. Pro stejné nakladatelství připravil v roce 2013 k vydání knihy Promluvili o zlu (Holocaust mezi dějinami a pamětí) a Dny strachu (Osudy ukrývaných Židů za časů vlády Jozefa Tisa).

Nakladatel: Epocha
ISBN: 978-80-7425-257-0, EAN: 9788074252570
Popis: vázaná, 128 stran
Rozměry: 13,3 × 20,7 cm
Rok vydání: 2015 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME