Češi, Němci, Židé?

Kateřina Čapková

Počet kusů na skladě: 1
Cena: 299 Kč
ks

Národní identita Židů v Čechách 1918–1938. Jsou Židé národem, osudovým společenstvím, či "pouhým" vyznáním? Různé odpovědi na tuto otázku rozdělovaly a rozdělují Židy na řadu znesvářených skupin.
 
Jsou Židé národem, osudovým společenstvím, či "pouhým" vyznáním?
Různé odpovědi na tuto otázku rozdělovaly a rozdělují Židy na řadu znesvářených skupin. Úspěšná kniha Kateřiny Čapkové, jež nyní vychází v přepracované a doplněné podobě podruhé, analyzuje tuto polemiku na příkladu Židů v Čechách od počátku 20. století do konce třicátých let s důrazem na období první Československé republiky. Podává plastický obraz komplikovaného procesu integrace Židů do většinové společnosti, rozebírá jeho politické, sociální i kulturní stránky a zabývá se i problematikou antisemitismu. Situaci v Čechách líčí v souvislostech celé republiky a ve srovnání s děním v sousedních zemích, v Německu, Rakousku a Polsku. Na základě archivních materiálů, z nichž tu mnohé byly použity poprvé, se autorka snaží vysvětlit dramatický vývoj českožidovského a sionistického hnutí a stranou neponechává ani liberálně orientované německy mluvící Židy.

Kateřina Čapková pracuje v Ústavu pro soudobé dějiny, AV ČR a přednáší moderní židovské dějiny na Karlově univerzitě a na New York University v Praze. Spolu s Michalem Franklem je autorkou knihy Nejisté útočiště o uprchlících před nacismem v meziválečném Československu. V současné době se ve svém výzkumu zaměřuje na poválečné dějiny Židů v Československu a Polsku.

 
Recenze
 
Nakladatel: Paseka
ISBN: 978-80-7432-294-5, EAN: 9788074322945
Popis: brožovaná, 360 stran
Rozměry: 13 × 20 cm
Rok vydání: 2013 (2. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME