Československý zahraniční odboj za 2. světové války

František Emmert

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 499 Kč
ks

Tzv. malé muzeum v knize. Přehlednou formou mapuje v sedmi kapitolách vznik a vývoj československého zahraniční odboj za 2. světové války na Západě, zejména jeho vojenskou stránku. Kromě textů obsahuje také 150 unikátních fotografií a 10 memorábilií archivních dokumentů, které jsou vloženy do dvou speciálních kapes.

Počátky československého zahraničního odboje se začaly formovat už před samotným začátkem 2. světové války – při zániku republiky v březnu 1939.  Tato kniha popisuje jednotlivé události a kroky, které na Západě vedli českoslovenští politici a zejména vojáci. Jejich boj za fyzické přežití národa, jemuž pod nacistickou okupací hrozila germanizace a vyhlazení, začínal za krajně nejistých podmínek – za relativně malého zájmu světových mocností a bez jasné perspektivy obnovy předválečného státu. Avšak jejich vytrvalé úsilí bylo odměněno v momentu, kdy se celá Evropa ocitla ve vážném nebezpečí. Od porážky Francie a napadení SSSR vedli boj nejen za porážku nacistického Německa, ale také za obnovu Československa v jeho předmnichovských hranicích jako plnoprávného člena protiněmecké koalice.
Díky unikátnímu zpracování v knize najdete vložené faksimile osmi historických dokumentů, které vám umožní ještě lépe prozkoumat, jak probíhaly jednotlivé boje československých vojáků ať už v Polsku, Francii, Velké Británii anebo i na Blízkém východě.
Vezměte do rukou např. Mobilizační rozkaz Národního výboru československého, Odvodní lístek příslušníka československé zahraniční armády, Kartu československého letce nebo Štědrovečerní jídelní lístek polní kuchyně v Tobruku o Vánocích roku 1941 a spoustu dalšího.

Obsah:      
I.   Zánik republiky a situování zahraničního odboje před vypuknutím války 1938-1939
II.  Čeští a slovenští dobrovolníci v Polsku 1939
III. Československá armáda ve Francii 1939-1940
IV. Činnost exilové vlády a obnova armády ve Velké Británii 1940-1945
V.  Českoslovenští letci ve Francii a Velké Británii 1939-1945
VI. Československá jednotka na Blízkém východě 1940-1943
VII. Obrněná brigáda u Dunkerqu a návrat do vlasti 1944-1945

Ukázka z knihy

Albatros Media (Cpress), 2012.


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME