Chaloupky

Štěpán Javůrek

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 319 Kč
ks

František a Florián, dva chlapci z českého vnitrozemí, se shodou okolností dostávají krátce po vzniku Československé republiky do pohraniční oblasti Krušných hor. Jeden touží po dobrodružném životě, druhý i s rodinou přichází z donucení. Usadí se v malé obci Chaloupky a snaží se zvyknout si na nový život v horách a mezi místními obyvateli. V celé obci však žijí pouze dvě české rodiny, ostatní obyvatelstvo je německé. A přestože v meziválečné době spolu lidé vycházejí dobře a jsou zvyklí si pomáhat, se zdvihající se vlnou agresivního nacionalismu berou zavedené pořádky v pohraničí rychle za své. Z dosud rozumných lidí se stávají nepřátelé a v nově vzniklých Sudetech už nikdo z Čechů není v bezpečí…
 
Štěpán Javůrek, spisovatel a autor žijící ve městě Chodov. Ve svých knihách a textech se věnuje převážně Krušným horám, které jsou mu nejmilejším místem v Karlovarském kraji. Ve svém volném čase se věnuje rodině. Také sportuje a místopředsedá nadaci St. Joachim, jejíž působnost se opět významně dotýká Krušných hor. Je vášnivý čtenář a posluchač hudby, především folku a šansonu.
 
Nakladatel: MOBA
EAN: 9788027900411
Popis: vázaná, 288 stran
Rozměry: 13 × 20,5 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!