Chytrozemě

Lucy Crehan

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 349 Kč
ks

Jaká jsou tajemství zemí, které mají nejlepší školství na světě? A jak to udělat i u nás?
 
Nepostradatelná kniha pro učitele, rodiče i studenty, kterým záleží na vzdělávání. A také pro ty, kterým se nelíbil náš školský systém, když sami seděli ve školních lavicích.

Lucy Crehan byla jako učitelka rozčílená neustále se měnící vládní politikou, zakládající se prý na zkušenostech z nejlepších vzdělávacích systémů. Ve Finsku, Kanadě, Japonsku, Číně, Singapuru a na Novém Zélandu strávila měsíce s učiteli ve školách.
Bere nás na exkurzi po těchto vzdělávacích systémech, vykresluje obraz školního života, dává smysl teoriím, faktům a číslům prostřednictvím příběhů skutečných učitelů a dětí a vybízí nás k zamyšlení nad cíli vzdělávání ve světle těchto rozdílných možností.

Jak se vychovává kolektivní odpovědnost v Japonsku a je důležitá?
Proč dáváme tolik peněz do vzdělávání, ale výsledkem je průměr?
Co stojí za úspěchem států s nejlepším vzděláváním na světě?
Co udělat, aby našim dětem vzdělání k něčemu bylo?
Proč mají finští žáci zdaleka nejlepší výsledky?
 
Ukázka

Lucy Crehan je kvalifikovaná učitelka, výzkumnice v oblasti vzdělávání a mezinárodní poradkyně v oblasti vzdělávání. Tři roky učila přírodní vědy a psychologii na střední škole, než se začala věnovat výzkumu a politice a získala vyznamenání v magisterském studiu pedagogiky na univerzitě v Cambridge. Od svého návratu z průkopnické cesty po „nejvýkonnějších“ vzdělávacích systémech světa publikovala zprávu o kariérní struktuře učitelů pro IIEP UNESCO, radila britské vládě v rámci pracovní skupiny pro pracovní zátěž učitelů a o své práci přednášela na konferencích ve Velké Británii, USA, Francii a Švédsku. Nyní pracuje jako členka týmu, který radí zahraničním vládám v oblasti reformy vzdělávání ve společnosti Education Development Trust. Lucy žije v Bathu se svým manželem Markem.
 
Nakladatel: Audiolibrix
EAN: 9788088407317
Popis: brožovaná, 290 stran
Rozměry: 14,3 × 21 cm
Rok vydání: 2022 (1. vydání)UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME