Cizinci před branami

Zygmunt Bauman

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 199 Kč
ks

Známý sociolog Zygmunt Bauman (1925 – 2017) se ve své poslední knize věnuje tématu uprchlické krize. Na pozadí současné situace analyzuje původ a dopady morání paniky, ukazuje, jak politici zneužívají strachu obyvatel a dochází k závěru, že bychom se místo stavění zdí měli pokusit spíše o budování mostů.
 
Obsah:
1 Migrační panika a její (zne)užití
2 Plovoucí nejistota v pátrání po kotvě
3 O vládě silných mužů (a žen)
4 Společné přelidnění
5 Nepříjemný, otravný, nechtěný: nepřípustný
6 Antropologické vs. současné kořeny nenávisti
 
Zygmunt Bauman; polsko-britský sociolog židovského původu. Narodil se v Poznani v roce 1925 v polské židovské rodině. Po okupaci Polska nacistickým Německem za druhé světové války uprchl do Sovětského svazu. Později sloužil v První armádě polského vojska, která byla kontrolována Sověty. Zúčastnil se bojů o Kołobrzeg a o Berlín. Za Baumanův hlavní přínos je považována analýza tzv. ambivalence modernity a jeho výklad holocaustu. Na jeho dílo měli významný vliv Baumanovi učitelé Stanislav Ossowski a Julian Hochfeld a také jeho varšavské setkání s C. Wrightem Millsem.

Recenze

Nakladatel: Broken Books
EAN: 9788090630727      ISBN: 978-80-906307-2-7
Originál: Strangers at Our Door
Překlad: Gabajová, Zuzana
Popis: brožovaná, 98 stran
Rozměry: 13,8 × 21 cm
Rok vydání: 2017 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!