Dobro a zlo 21. století

Klára Mandausová, Marek Orko Vácha

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 349 Kč
ks

Pandemie, válka na Ukrajině a další události přinesly do našich životů dosud neznámou dávku obav a nejistoty. Jak zvládat mezní situace a co za ponaučení si z nich odnést? Proč je v dnešním světě důležitá víra a jak může pomáhat jednotlivci i společnosti? Jak člověka formuje násilí, strach, nemoc a vyhrocené situace? Nejen na tyto otázky hledá Marek Orko Vácha odpovědi v rozhovoru, který vnáší světlo do temných zákoutí nelehké doby.
 
Ukázka
 
Klára Mandausová, žena, která ráda píše, poslouchá příběhy a dívá se kolem sebe. Všechno spolu totiž hodně souvisí. Psaní ji nejen baví, ale i živí. Začínala jako novinářka v ekonomickém týdeníku, třináct let pokračovala v Mladé frontě Dnes a médiím zůstala věrná dodnes. Pracuje v časopise Marianne, jak sama říká, nejbáječnější redakci na světě, kde ženy píšou pro ženy s chutí, upřímností a otevřeným srdcem.
V roce 2010 získala za stránku svých blogů na serveru idnes.cz titul Blogerka roku. Je za něj moc vděčná, protože i díky němu vznikla knížka Slunečnice. “Nevěřila jsem, že dokážu psát i něco jiného než zprávy srovnávající bankovní poplatky a analýzy trhu s akciemi. Čtenáři blogu mi ale vzkázali Holka, piš možná radši o životě, asi ti to jde o něco líp,” směje se.
Má dceru Kristinu, žije s přítelem Romanem a jeho dětmi Justýnou a Sebastianem v Rychnově nad Kněžnou. Za prací dojíždí do Prahy, ale nejlepší nápady jí prý naskakují na zahradě rychnovského domu a v zimě v obývacím pokoji u krbu. Říká, že kdyby sepsala svůj milostný příběh, nikdo by ho neotiskl. Každý vydavatel by ho považoval za příliš sladký, kýčovitý a překombinovaný. „Ale co, třeba někdy... Na příbězích je přeci nejhezčí jejich neuvěřitelnost.”
 
Marek Orko Vácha, český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Je farářem lechovické farnosti, farním vikářem Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora a přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Jeho specializace je evoluční biologie a lékařské i environmentální etiky.
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v oboru molekulární biologie a genetika. Ve své práci se zaměřil na etickou problematiku poznání lidského genomu a na genetiku chování. Teologického vzdělání nabyl studiem v Olomouci a Bruselu. Zúčastnil se dvou expedic do Antarktidy (1997 a 2000), také na základnu Eco-Base na ostrově Nelson v Jižních Shetlandách společně s Jaroslavem Pavlíčkem. Na Biskupském gymnáziu v Brně a na Arcibiskupském gymnáziu v Praze býval učitelem biologie, náboženství a etiky. V prosinci 2010 byl zvolen předsedou Akademického senátu 3. lékařské fakulty UK a o tři roky později byl v této funkci potvrzen na další tříleté období. Externě vyučuje na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Podporuje i zrušení povinného celibátu v kněžské službě v katolické církvi. Orko je jeho přezdívka, kterou dostal ve skautu a znamená "orlí oko".
 
Nakladatel: Mladá Fronta
EAN: 9788020460493
Popis: vázaná, 144 stran
Rozměry: 12 × 19 cm
Rok vydání: 2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME