Herzl: Evropský příběh

Camille de Toledo, Alexander Pavlenko

Počet kusů na skladě: 2
Cena: 498 Kč
ks

Komiksový román staví proti sobě dvě stránky židovského života: diasporu a návrat do Svaté země. Skrze osudy Ilji Brodského, který spolu s nespočtem dalších musel po vlně pogromů emigrovat z carského Ruska, sledujeme osudy evropského židovstva v prvních dekádách dvacátého století. Iljovým životem se vine jeho fascinace osobou a myšlenkami Theodora Herzla. Tuto kapitolu evropských dějin poněkud překryly pozdější strašlivé události, ale i vzhledem k současnému vzestupu antisemitismu je dobře ji znát.
 
Camille de Toledo (* 1976, vlastním jménem Alexis Mittal) je francouzský spisovatel a esejista židovsko-španělského původu, který píše ve třech jazycích (kromě francouzštiny i anglicky a španělsky). Napsal několik románů, sbírek esejů a v roce 2018 svým scénářem vtrhl i do komiksu.
 
Alexandr Pavlenko (* 1963) se narodil v Rjazani, ale od roku 1992 žije a pracuje v Německu. Spolupracuje s tamními i francouzskými nakladatelstvími, je autorem knižních obálek (hlavně SF a F) a napsal i další komiksové romány, třeba životopisy Marka Chagalla či Martina Luthera, anebo adaptaci Meyrinkova Golema.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025733110
Popis: vázaná, 352 stran, česky
Rozměry: 16 × 23 cm
Rok vydání:  2020 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!