Jizva

Danuta Chlupová

Počet kusů na skladě: 10
Cena: 299 Kč
ks

Katarzyně je něco přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice: v srpnu 1944 zde nacisté v odvetě za partyzánský útok na příslušníky gestapa zastřelili během jednoho nedělního rána třicet šest mužů. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky.
 
Hrdinové tohoto románu jsou fiktivní postavy, avšak válečné události, které jsem v románu oživila, jsou prezentovány v souladu s historickými fakty. Poznatky jsem čerpala především z vědeckých publikací, pomohly mi také osobní rozhovory s dosud žijícími svědky životické tragédie a vzpomínky mé již zesnulé babičky – její snoubenec byl jednou z obětí.
z doslovu autorky
 
Upřímně vítám, že prostřednictvím románu Danuty Chlupové znovu vstupuje do veřejného prostoru téma životické tragédie, které uplynulá desetiletí odsunula do trestuhodného zapomnění.
Karin Lednická, autorka románové kroniky Šikmý kostel
 
Děj románu je chytře promyšlený, rodinné tajemství stupňuje napětí. Danuta Chlupová napsala knihu, která dojímá a vyvolává mnoho emocí.
Ewa Tenderenda-Ożóg, literární magazín Książki
 
Danuta Chlupová je novinářka a spisovatelka. Narodila se v roce 1968 v Českém Těšíně a patří k místní polské národnostní menšině. Román Jizva (Blizna) vydala v roce 2017 polsky v Gdyni a získala za něj ocenění Debut roku. V polštině vyšly také další dva její romány Trzecia terapia (Třetí terapie, 2019) a Organista z martwej wsi (Varhaník z mrtvé vesnice, 2020). Dlouhodobě se zajímá o národnostní vztahy a historii českopolského pohraničí.
 
Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076015036
Popis: vázaná, 232 stran
Rozměry: 13 x 20,7 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!