Jsem Baťa, dokážu to!

Jozef Banáš

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 379 Kč
ks

Životní příběh geniálního podnikatele a sociálního reformátora Tomáše Bati st. je fascinující, inspirativní, místy neuvěřitelný a nadčasový. Přirovnávají ho k světovým osobnostem a vizionářům jako Steve Jobs nebo Elon Musk. Osobně ho však vidím ve zcela jiných kontextech - spíše v kategorii velikánů jako Sokrates či Platón. Neproslavily ho totiž boty respektive produkty, ale služba zákazníkovi a přístup k spolupracovníkům. Jeho ambicí nebylo vybudovat podnik, ale člověka, a proto více než podnikatele ho vnímám jako psychologa, který svou filozofií a osobním příkladem výrazně ovlivnil pokrok společnosti a životy mnoha lidí. Uměl si totiž získat jejich srdce.
Když jsem poprvé navštívil město Zlín a šel jsem na pohovor do společnosti Baťa, chtěl jsem se dozvědět, co si myslí o Tomáši Baťovi domácí. Oslovil jsem prvního náhodně kolemjdoucího staříka. Na ten pohled nikdy nezapomenu. Podíval se mi rovnou do očí, nadechl se a jednou větou shrnul: „Kéž by ještě žil." Touto větou obsáhl vše ...
Hodnotový odkaz Tomáše Bati je trvalý a možná ještě více aktuální než kdykoliv předtím. Není to totiž žádná pohádka. Je to skutečný příběh skutečného člověka z našeho česko-slovenského prostředí se silným odkazem pro současnost. Vážení čtenáři, román, který držíte v rukou, mimořádně inspirativně popisuje osobnost Tomáše Baťi tak, jak se jevil ve skutečnosti. Jeho literární ztvárnění zkušeným autorem Jozefem Banášem v sobě nese všechny prvky autentické emoce, kterou při čtení knihy lze zažít. V myšlenkách se vám odehrává filmový obraz, máte pocit, že jste přímým účastníkem děje, zažíváte radost, smutek, hrdost i lásku, ale hlavně cítíte inspiraci. Román vám nedá spát. Tomáš Baťa podle mě přesně takový i byl: uměl inspirovat a vést k činu. Tato kniha vám dodá energii a odvahu žít svůj život naplno. Jak tvrdil Tomáš Baťa: „Pokud pochybujete o své schopnosti něco vykonat, pusťte se do toho!"
 
Ukázka
 
Jozef Banáš (1948) patří mezi nejprodávanější a nejpřekládanější slovenské spisovatele. Je nositelem ocenění Zlatá kniha, Platinová kniha, Cena SC PEN, Cena Slovenských pohledů, Panta Rhei Awards, Čtenářský top titul, Kniha roku, Kniha Kysuc, Zlaté pero Ladislava Těžkého, Prémie Vladimíra Ferka, Hlavní cena Literárního fondu za román“Přebiju se! Štefánik ", který se v roce 2020 stal doporučenou literaturou. V roce 2011 se s románem „Zóna nadšení“ (Jubelzone) stal finalistou německé literární ceny Johanna Gottfrieda Seume, v roce 2020 obdržel Národní cenu Ruska za román „Přebiju se! Štefánik " a českou cenu Václava Matěje Krameria. Jeho díla vyšly v České republice, Polsku, Německu, Ukrajině, Maďarsku, Rakousku, Bulharsku, Indii, Turecku, Sýrii, Egyptě, Španělsku, USA, Chorvatsku, Srbsku. Román „Kód 1“ vyšel v největším indickém vydavatelství Rajput & Sons, magazín španělské královské fotbalové federace Fútbol přinesl jeho povídku „Messiho zázrak“. V roce 2019 vydal Odeon jeho překlad eseje „Stefan Zweig: Vor dem Sturm“ (Před bouří). Jozef Banáš vydal čtyřiačtyřicet knih, z toho pětadvacet v zahraničí. Mnohé dosahují desetitisícových nákladů - román „Kód 9“, ze kterého se prodalo přes 55 tisíc výtisků, je jedním z nejúspěšnějších románů v historii slovenské literatury. Ročně absolvuje kolem osmdesát besed a autogramiád. O svých knihách přednášel a besedoval ve dvaceti zemích. Dan Brown ho označil za hledače pravdy a 14. dalajláma během setkání v Kašmíru požehnal jeho úsilí sbližovat lidi. Celkový počet jeho prodaných knih se blíží k 350 tisícům.
 
Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073766344
Popis: vázaná, 416 stran
Rozměry: 17,2 × 23,4 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!