Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně

Renata Kalenská, Marek Orko Vácha

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 429 Kč
ks

Tahle kniha vznikala při putování Podyjím, při rozjímání na zahradě jedné fary i dlouhých hovorech u vína. Když se potká novinářka, co se umí ptát, a kněz, lékařský etik a přírodovědec, který má co říct, vznikne hluboký, třaskavý a místy dojemný dialog. Něco jako dvojitá osobní zpověď. Třeba o tom, jak se nebát budoucnosti, jak vnímat svět i sebe a jak si vychutnat každou přítomnou chvíli.
 
Ukázka
 
Renata Kalenská, česká novinářka
Lidové noviny, Týden, Lidové noviny, Týden, Český rozhlas Plus, TV Seznam. Její cesta českými médii byla dlouhá a skončila tam, kde měla – v Deníku N. Během ní Renata vydala dvě knižní beletrie a knižní rozhovory s Otakarem Motejlem, Janem Saudkem a Vratislavem Brabencem. J. A. Pitínský z jejích rozhovorů inscenoval divadelní hru Renata Kalenská, Lidové noviny. Spolupodílela se na filmu Evangelium podle Brabence režiséra Míry Janka, který získal cenu Trilobit. Občas moderuje v brněnském divadle Husa na provázku a v Knihovně Václava Havla. Získala novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky a Novinářskou cenu Nadace OSF.
 
Marek Orko Vácha, český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Je farářem lechovické farnosti, farním vikářem Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora a přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Jeho specializace je evoluční biologie a lékařské i environmentální etiky.
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v oboru molekulární biologie a genetika. Ve své práci se zaměřil na etickou problematiku poznání lidského genomu a na genetiku chování. Teologického vzdělání nabyl studiem v Olomouci a Bruselu. Zúčastnil se dvou expedic do Antarktidy (1997 a 2000), také na základnu Eco-Base na ostrově Nelson v Jižních Shetlandách společně s Jaroslavem Pavlíčkem. Na Biskupském gymnáziu v Brně a na Arcibiskupském gymnáziu v Praze býval učitelem biologie, náboženství a etiky. V prosinci 2010 byl zvolen předsedou Akademického senátu 3. lékařské fakulty UK a o tři roky později byl v této funkci potvrzen na další tříleté období. Externě vyučuje na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Podporuje i zrušení povinného celibátu v kněžské službě v katolické církvi. Orko je jeho přezdívka, kterou dostal ve skautu a znamená "orlí oko".
 
Nakladatel: Mladá Fronta
EAN: 9788020463029
Popis: brožovaná, 312 stran
Rozměry: 14,7 × 20,4 cm
Rok vydání: 2024 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME