Klimatická změna

Michal V. Marek

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 565 Kč
ks

Tato kniha je o fenoménu globální změna a jeho významu pro člověka z pohledu jak klimatického, tak i z pohledu společenského. Čtenáři pomáhá ujasnit si vymezení vlivu klimatických změn v rámci globální změny a přináší odborný pohled na historické klima v České republice, příčiny vzniku klimatických změn, současné projevy a důsledky klimatickým změn a v neposlední řadě také přináší možnosti řešení tohoto problému v budoucnosti, včetně scénářů vývoje. Důležitou součástí této knihy je také zamyšlení o stávající situaci spojené s důsledky klimatických změn z morálního a etického pohledu. Tato kniha přináší odpovědi na otázky, které si pokládají čtenáři a lidé, kterým není lhostejná budoucnost naší planety a kteří chtějí pomoci při řešení toho důležitého celospolečenského
problému.
 
Ukázka
 
Prof. RNDr. Ing. Michal V. Marek, DrSc., dr. h. c., (1954) je člen Švédské královské akademie zemědělských a lesnických věd. Pracuje jako vědecký pracovník a ředitel Ústavu výzkumu globální změny AV ČR – CzechGlobe, který založil. Profesně se specializuje na ekofyziologii produkčních procesů lesních dřevin, studiem deponia uhlíku v ekosystémech a účinky globální změny na krajinu. Působí také na univerzitách na Slovensku, v Srbsku, Polsku, Vietnamu, Ghaně a Panamě.
 
Nakladatel: Academia
EAN: 9788020033628
Popis: vázaná, 350 stran, česky
Rozměr: 18,5 x 25 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!