Kořeny britské svobody

Roger Scruton

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 349 Kč
ks

Ačkoliv britský filozof Roger Scruton (1944–2020) již není mezi námi, jeho pronikavé myšlenky a názory jsou stále aktuální a inspirativní. V jedné ze svých posledních knih (v originále Where We Are: The State of Britain Now) se Scruton zabývá brexitem, politicky nejbouřlivějším obdobím v moderních britských dějinách, a klade si otázky, na něž nalézt odpovědi není vůbec jednoduché.
Jak může Británie nově definovat svou identitu a co ji v nadcházejících letech udrží pohromadě? Čemu jsou její obyvatelé povinováni a proč? Jak reagují na následky globalizace a masové migrace, na vzestup islámu a úpadek křesťanské víry? Přijímají je jako nevyhnutelné, nebo se jim brání? A pokud se jim brání, na jakém základě mohou stavět?
Scruton se poctivě snaží tyto otázky zodpovědět, a pomoci nám tak porozumět tomu, proč byl brexit nevyhnutelný a co můžeme očekávat v budoucnosti. Jeho moudré a hluboké úvahy o britské kolektivní identitě tak příznačně pronikají mlhou diskuzí a jsou nezbytnou četbou pro každého, kdo se zajímá o historii i současnost Velké Británie.
 
Roger Scruton , britský filozof, estetik, politolog a spisovatel. Je členem českého PEN klubu a Společnosti pro vědy a umění a patří též mezi zakladatele Vzdělávací nadace Jana Husa.
Je zastáncem a typickým představitelem konzervatismu. Vystudoval filozofii na Jesus College v Cambridgi, kde získal doktorát. Od roku 1971 vyučoval estetiku na Birkbeck College of London. O pár let později se také podílel na činnosti tzv. „podzemní univerzity“ během komunistického režimu v tehdejším Československu. S mnoha dalšími kolegy vedl bytové semináře v Praze, Brně a Bratislavě pro lidi, kterým režim neumožnil studium na vysokých školách. V současnosti působí jako hostující profesor na Bostonské universitě a Univerzitě v St. Andrews. V roce 2004 mu byl udělen čestný doktorát Masarykovy univerzity v Brně za jeho přínos české vědě a vzdělanosti. Prezident Václav Havel mu udělil Medaili za zásluhy. V současné době působí jako hostující profesor na Bostonské universitě a Univerzitě v St. Andrews, publikuje i množství článků v časopisech - The Spectator, The Encounter či The Times a je šéfredaktorem čtvrtletníku konzervativního myšlení The Salisbury Review.
 
Nakladatel: Books & Pipes
EAN: 9788074852534
Originál: Whera We are: The State of Britain Now
Překlad: Ogrocký, Jiří
Popis: brožovaná, 216 stran, česky
Rozměr: 13x 20 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!