Míň než kopnout si do psa

David Jakš

Počet kusů na skladě: 10
Cena: 258 Kč
ks

Příběhy z osmi zemí východní a jihovýchodní Asie, které autor novinářsky pokrýval z pozice stálého zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu. Zvláštní, záhadný případ ztracených dětí v nebezpečné thajské jeskyni, děsivé utrpění rohyngských uprchlíků, kterým svět neumí pomoct a nakonec se jich ujímá jedna z nejchudších zemí světa, nebo zákulisí obou summitů Donalda Trumpa a nejtvrdšího diktátora současnosti – Kim Čong-una. Případně první dny pandemie covidu 19 tam, odkud se rozšířila a kde její původ dodnes tají – přímo v Číně. A také opakované cesty českého prezidenta tamtéž, ze kterých zbyla jen hořkost a obří účty.
Více než na všechny mocné a bohaté se autor zaměřuje na příběhy „těch, které život drtí den co den“, a přitom právě oni jsou – podle něj – těmi nejstatečnějšími bojovníky. Dozvíte se, jak se mstí siamští duchové, jak nesmlouvavá je drogová mafie nebo jak hrůzně propracovaný je systém čínské komunistické moci.

Ukázka
 
David Jakš (* 1971) je novinář a učitel. Pracoval v České televizi, TV Nova, China Radio International a také v tištěných médiích. Třebaže si vyzkoušel práci čističe toalet, turistického průvodce nebo silničního asfaltéra, k novinařině se vždycky rád obloukem vrátil. Jeho hlavním pracovním teritoriem je východní a jihovýchodní Asie, kde od roku 2017 pracuje jako stálý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025738450
Popis: brožovaná, 168 stran, česky
Rozměr: 14 x 20,5 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME