Mnichovská krize

František Ježek

Cena: 369 Kč
Rozebráno

Memoárové poznámky na okraj tragických dnů utrpení a hanby
 
Rozsáhlé paměti Františka Ježka (1890–1969), v meziválečném období čelného představitele Československé národní demokracie a Národního sjednocení, poslance Národního shromáždění a od března do září 1938 ministra poslední koaliční vlády první republiky, podrobně zachycují a reflektují osudné události roku 1938 v Československu.
 
Autor, působící tehdy v nejvyšších patrech československé politické scény, zaznamenal mnohé jedinečné informace a postřehy z jednání vedoucích orgánů své strany i ze zasedání vlády a načrtl kritické portréty protagonistů tehdejšího dramatu. Na základě svých bezprostředně pořízených záznamů rekonstruoval průběh závažných schůzí koaličního „politického kabinetu“, z nichž se nepořizovaly oficiální protokoly, a poskytl tak autentické svědectví o dilematech československé politické reprezentace od jara do podzimu 1938 i o důsledně protikapitulačních postojích Národního sjednocení v boji na obranu republiky.

Editoři:  Robert Kvaček, Josef Tomeš a kolektiv (Richard Vašek, Pavel Horák, Martin Klečacký)
PhDr. Josef Tomeš, Ph.D. je vědeckým pracovníkem Masarykova ústavu a Archivu AV ČR. Zabývá se novodobými českými politickými a kulturními dějinami a biografickou encyklopedistikou.
Prof. PhDr. Robert Kvaček, CSc. je profesorem novodobých českých dějin na FF UK v Praze. Zabývá se především dějinami mezinárodní politiky a diplomacie v meziválečném období a za druhé světové války a českými dějinami konce 19. a první poloviny 20. století.

Nakladatel: Masarykův ústav AV ČR, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN: 978-80-7422-493-5, EAN: 9788074224935
Popis: vázaná, 418 stran
Rozměry: 16,5 × 24,2 cm
Rok vydání: 2016 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME