Moje šílené století

Ivan Klíma

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 695 Kč
ks

V roce devadesátých narozenin jednoho z nejznámějších českých spisovatelů 20. století Ivana Klímy vycházejí souborně v jednom svazku jeho paměti Moje šílené století. Autor popisuje svůj život ve dvacátém století, v němž zakusil dvě zhoubné diktatury, od dětství za protektorátu až do přelomového roku 1989. Nazval ho „šíleným stoletím“ – jako úsek dějin, kterému nejsme s to porozumět, stejně jako nerozumíme šílenému člověku. Klíma nezůstal jen u ponoru do své osobní minulosti, ale vzpomínky prokládá řadou esejů, v nichž reflektoval individuální i společenské jevy ve „věku extrémů“. Nové vydání memoárů, které se právem zařadily mezi klasické tituly tohoto žánru, je doplněno o text spisovatelova syna Michala, jenž shrnuje posledních třicet let prožitých již ve svobodě, a o řadu barevných fotografií.
 
Ivan Klíma (1931) je prozaik, dramatik a publicista, bývalý disident. Narodil se v Praze, v době dospívání strávil více než tři roky v terezínském ghettu. Je spoluzakladatelem Obce spisovatelů a bývalým předsedou českého PEN klubu. Je jedním z nejpřekládanějších současných českých autorů a držitelem řady prestižních ocenění (např. Cena Franze Kafky, Magnesia Litera nebo Cena Ferdinanda Peroutky).
 
Nakladatel: Academia
EAN: 9788020032096
Popis: vázaná, 794 stran
Rozměry: 17,5 × 24,5 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!