Mozaikou Íránu

Lenka Hrabalová

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 598 Kč
ks

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Íránu, najdete v knize Lenky Hrabalové Mozaikou Íránu. V úvodních kapitolách se seznámíte s islámem, Íránem a Persií základními historickými milníky této části světa. První část Na křižovatce dějin se věnuje zajímavým kapitolám íránské historie, jako je například výstavba legendárního Esfahánu či počátky americko-íránského nepřátelství. Druhá část Tisíce tváří Islámské republiky se zabývá íránskou společností. Náboženskými skupinami, etniky, ale také sexualitou v Íránu či islámskými zákony. Třetí část Všechny kouty země je zasvěcená různým regionům Íránu a jejich specifikům, jako jsou například římské památky, pašování alkoholu v pohraničí či kontinuální boj pouštního národa o vodu. Čtvrtá část Okem cestovatelky je dedikována každodenním zážitkům na íránské ulici, ale také zmrzlině, charitě či lázním. Autorka se nevyhýbá ani otázkám, které zajímají návštěvníky jejích přednášek – mnohoženství, alkoholu či islámského práva. Do knihy se promítá autorčina láska k historii a kultuře, ale zejména k místním lidem, mezi kterými má mnoho přátel.

Lenka Hrabalová, vystudovala arabštinu a perštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a podstatnou část svého studia strávila v "terénu" na studiích a pracovních stážích v Íránu, Iráku, Tunisku, Jordánsku a Maroku. Na olomoucké univerzitě získala doktorát.
Její vášní je cestování a poznávání nových zemí, už více než pět let pracuje jako průvodce pro několik cestovních kanceláří. Svoje znalosti a zkušenosti z řady zemí islámského světa také zužitkovává při psaní populárněnaučných i publicistických článků pro řadu českých periodik.

 
Nakladatel: Jota
EAN: 9788076891364
Popis: vázaná, 376 stran
Rozměry: 16 × 23 cm
Rok vydání: 2023 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME