Mýtus silného vůdce

Archie Brown

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 698 Kč
ks

V této široce rozkročené práci o způsobech politického vedení politický historik Archie Brown zpochybňuje naše zakořeněné přesvědčení, že jedině silní lídři – myšleno ti, kteří nad svými kolegy rádi dominují v každodenní politické praxi – jsou také lídry úspěšnými a hodnými našeho obdivu. Na mnoha příkladech a velkých postavách politiky 20. století ukazuje, že ačkoli kolegiálnější styl vedení považujeme za projev slabosti, jsou to právě kooperativně založení jedinci, jejichž působení mělo nakonec největší dopad na rozvoj společnosti.
 
„Přesvědčivá analýza způsobů politického vedení.“
Independent
 
„Je potěšení, když se objeví kniha o politickém vedení, která pouze neaplikuje teoretické modely, ale studuje skutečné politické vůdce z různých zemí v historickém záběru sahajícím až do začátku 20. století.
Wall Street Journal
 
„Těžko najdeme lepšího průvodce než je Archie Brown, který žil a pracoval střídavě ve Velké Británii, Spojených státech a Rusku, a je jak výjimečným politologem, tak autorem píšícím vytříbeným a čtivým stylem.
Guardian
 
Archie Brown je politický vědec a historik. Je emeritním profesorem politologie na Oxfordské univerzitě a emeritním členem St Anthony’s College v Oxfordu. Jako dlouholetý člen Britské akademie byl v roce 2003 zvolen čestným zahraničním členem Americké akademie věd a umění. Zabývá se érou komunismu a studené války a způsoby politického vedení.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025734964
Popis: brožovaná, 504 stran, česky
Rozměry: 14,5 x 20,7 cm
Rok vydání:  2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!