Mýty v nás a kolem nás

Fedor Gál, Jan Urban

Počet kusů na skladě: 10
Cena: 380 Kč
ks

Text knihy vznikal od března 2021 do března 2022. Pandemii covidu za ten rok vystřídala pandemie válečného šílenství po nevyprovokované agresi Ruska na Ukrajinu. Byli jsme do aktuálního dění vtaženi od první chvíle, vědomi si jeho zásadního a dějinného charakteru. Centrálním motivem našich úvah jsou národní mýty, protože na jejich pozadí se odehrávají dramata lidství a lidskosti od nepaměti. Kniha je výrazně doprovozena ilustracemi mladého slovenského ilustrátora Kristiána Štupáka ve výtvarné podobě oceňovaného knižního grafika Milana Nedvěda.
 
Fedor Gál, slovenský politik, sociolog, prognostik a podnikatel židovského původu, žijící v České republice. V roce 1972 vystudoval Chemicko-technologickou fakultu SVŠT v Bratislavě. V roce 1977 ukončil svoji vědeckou přípravu ze sociologie v Sociologickém ústavu Slovenské akademie věd (kandidatura věd), v roce 1992 se stal doktorem ekonomických věd na Vysoké škole ekonomické v Praze. V období existence ČSSR patřil k známým disidentům. V průběhu sametové revoluce se stal spoluzakladatelem hnutí Verejnosť proti násiliu, vedl Koordinační centrum VPN, později se stal předsedou tohoto hnutí a poradcem Federální vlády ČSSR. O několik let později se stal spolumajitelem soukromé televize Nova, roku 1995 založil v Praze knižní vydavatelství GplusG. Je členem Židovské obce v Děčíně. Od roku 2009 se věnuje především filmové dokumentaristice - Krátká dlouhá cesta, Dobré ráno Slovensko.
 
Jan Urban, český novinář a politik. Před rokem 1989 patřil do okruhu československých disidentů. Byl signatářem Charty 77. Od roku 1987 přispíval do samizdatových Lidových novin. V období 1989–1990 se angažoval v Občanském fóru, kde působil jako mluvčí a lídr pro první svobodné parlamentní volby v roce 1990.
Během války v Bosně a Hercegovině působil jako reportér na místě konfliktu. Spoluzakládal humanitární organizace Nadace Lidových novin a Nadace Člověk v tísni při České televizi. Po skončení války dva roky vydával periodikum Transitions. Do roku 2003 pracoval jako komentátor Českého rozhlasu. Působil také jako člen Mezinárodní nezávislé komise pro Kosovo.
 
Nakladatel: Anaon
EAN: 9788011024277
Popis: vázaná, 108 stran
Rozměry: 14,8 × 21 cm
Rok vydání: 2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME