Na cestě domů… vždycky

Rudy Linka

Praha, Stockholm, New York a Prachatice jsou místa, která Rudy Linka nazývá svým domovem. Jeho inspirativní životní cesta a lidé, které na ní potkal, je přiblížena v této biografii plné optimismu, energie, humoru a hudby. „Rudy Linka na čas vyměnil kytaru za klávesnici počítače a rozehrál ji se stejnou lehkostí a upřímností jako kytaru. Tahle kniha dobrá není... je skvělá.“ Jiří Suchý „Často jsem se zájmem a někdy přímo fascinovaně (v Praze, New Yorku nebo na Šumavě) poslouchal Rudyho vyprávění, se kterým mě už před více než dvaceti lety seznámil Jarda Dušek. A smál jsem se: tenhle kluk je tedy ale nešika a smolař! Jenomže pak mi postupně nějak došlo, že z jedné ruiny na Šumavě se stala nejkrásnější chalupa, co znám, a ze začátku nereálného snu se stal největší a nejlepší jazzový festival u nás – Bohemia Jazz Fest... A že ten ‚nešika‘ je jeden z nejschopnějších a nejkreativnějších lidí, které jsem v životě potkal.“ Jan Hřebejk
 
Rudy Linka v 19 letech odešel z tehdejšího Československa a přes Švédsko doputoval do Ameriky. Prestižní časopis Down Beat Magazine ho zařadil mezi 10 nejlepších jazzových kytaristů světa. Rudy Linka studoval na pražské konzervatoři u Karla Velebného, poté klasickou kytaru a kompozici ve Stockholmu a nakonec dostal stipendium na prestižní Berklee College v Bostonu, Soukromé lekce kytarové hry dostává také od legendárního Johna Scofielda. Za svou kariéru vydal celkem deset CD a spolupracoval na nich s řadou renomovaných jazzových hudebníků např. Milesem Evansem, j iž zmíněným Johnem Scofieldem či Georgem Mrazem.
V Česku založil jeden z největších hudebních festivalů – Bohemia Jazz Fest. Hraje se na historických náměstích, vstup je zdarma. Ve světě se o festivalu píše jako o události mezinárodního významu.
 
Nakladatel: Universum
EAN: 9788024273976
Popis: vázaná, 264 stran
Rozměry: 24,5 × 26,4 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání)

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 499 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant