Na rozhraní

Miroslav Bárta, kol.

Počet kusů na skladě: 2
Cena: 498 Kč
ks

Náš svět se ocitl v mnoha ohledech na rozhraní. Stojíme tváří v tvář naléhavým problémům, které probouzejí obavy a otázky. Jaká budoucnost čeká Evropskou unii, již se Velká Británie rozhodla opustit? Co způsobí vlna imigrace a jak se k ní máme postavit? Jak řešit otázku vyčerpávání přírodních zdrojů, klimatických změn a ekonomické bezpečnosti? Jakým výzvám čelí současný právní stát a jaké jsou jeho historické kořeny? A jaká má být role a podoba naší armády?
Po mimořádně úspěšné knize Povaha změny se pod edičním vedením egyptologa Miroslava Bárty, historika Martina Kováře a vojenského specialisty Otakara Foltýna znovu sešel tým odborníků, aby hledali odpovědi na naléhavé otázky dneška. Kniha s názvem Na rozhraní je určena všem, jimž není lhostejný současný stav světa. Jejím cílem není bít na poplach, ale hlouběji se zamyslet nad vážnými výzvami, kterým musíme čelit, ať chceme nebo ne.
 
Miroslav Bárta, český egyptolog a archeolog. Vede výzkumné centrum archeologické lokality Abúsír v Egyptě a je ředitelem Českého egyptologického ústavu. Maturoval na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Na Univerzitě Karlově vystudoval pravěkou a raně středověkou archeologii a dále pokračoval ve studiu egyptologie na univerzitě v Hamburku. V roce 1997 obhájil doktorát a dokonce se stal docentem egyptologie na University of Philadelphia. Kromě egyptologie, kde se mimo jiné zaměřuje na období stavitelů pyramid, se také již několik let zabývá studiem tzv. kolapsů, vzestupy a pády v mezioborové perspektivě bádání.
 
Otakar Foltýn, český důstojník Generálního štábu Armády ČR.
Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Působil mimo jiné na Operační sekci Ministerstva obrany a Inspektorátu Náčelníka Generálního štábu. V současné době vykonává službu u Společného operačního centra Ministerstva obrany. Je expertem na problematiku mezinárodněprávních aspektů vojenských operací. Byl nasazen v operaci KFOR v Kosovu a operaci ISAF v Afghánistánu. Mimo výkon služby se angažuje v neziskových organizacích zabývajících se ochranou přírody a externě přednáší předměty právo ozbrojeného konfliktu a teorie ozbrojených konfliktů.
 
Martin Kovář, český historik působící na Ústavu světových dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Odborně se zabývá především raně novověkými dějinami se zaměřením na dějiny Velké Británie.
V letech 1984–1989 vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obory bohemistika a historie.
 
Ukázka
Recenze na iLiteratura
Recenze v HN
 
Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074293573
ISBN: 978-80-7429-357-3
Popis: vázaná, 348 stran
Rozměry: 17 × 24,5 cm
Rok vydání: 2016 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!