Nejisté dějiny

Monika Rybová, Michal Stehlík

Počet kusů na skladě: 9
Cena: 380 Kč
ks

Nejisté dějiny jsou knihou, kterou se prolínají kritické otázky nejen směrem do historie, ale také k dnešku. Michal Stehlík a Monika Rybová se zamýšlí ve společném rozhovoru nad tématy významnými v minulosti i naší současnosti. Jaké jsou kořeny parlamentní demokracie a přijali jsme ji za svou? Jakou roli hraje v dějinách i dnešku autorita? Vyrovnali jsme se s totalitou nebo - a jakým způsobem - nás ovlivňuje dodnes? A co fenomény jako bohatství nebo chudoba? A proč je zaklínadlem mnoha politiků i dnes slovo "jistota"? Kniha otevírá mnoho důležitých otázek o historii, paměti i dnešním světě.
 
Ukázka
 
Monika Rybová je historička, podnikatelka, píditelka, matka tří dětí. Narodila se v Plzni roku 1985. Vystudovala Moderní dějiny na ZČU v Plzni. Zaměřuje se zejména na československé dějiny 20. století, totalitní systémy a studium centrálního bankovnictví. Dvacet let studuje fungování společnosti napříč vědeckými obory, v duchu Rakouské školy rozvíjí podnikání ve světě investic. Společně s manželem Pavlem Rybou založila nakladatelství Fish&Rabbit s.r.o., které se věnuje ekonomické, podnikatelské a dětské literatuře. Je milovnice psů, francouzského jazyka, hry na kytaru a zahradničení. V životě i podnikání se řídí heslem: „Mozek máme, abychom mysleli. Srdce, abychom konali.“
 
Doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D., (1976), český historik a slovakista. Pracuje jako náměstek ředitele v Národním muzeu a jako docent na Filozofické fakultě UK, kde byl i děkanem. Působil také jako předseda Rady Českého rozhlasu.
 
Nakladatel: Fish&Rabbit
EAN: 9788090881211
Popis: brožovaná, 152 stran
Rozměry: 13 × 22 cm
Rok vydání: 2023 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME