Německo: Vzpomínky jednoho národa

Neil MacGregor

Počet kusů na skladě: 3
Cena: 988 Kč
ks

Co má společného míšeňský porcelán, šťavnaté klobásky, Valhala nebo design Bauhausu, Bismarck či Karel Veliký, Braniborská brána a vjezd do koncentračního tábora v Buchenwaldu? Všechno jsou to symboly Německa vztahující se k jeho vzletům i pádům. Jejich prostřednictvím zkoumá britský kunsthistorik Neil MacGregor klíčové okamžiky německých dějin. Analyzuje pozadí převratných německých úspěchů, rozvoje kultury i technického a společenského pokroku, a zároveň sleduje cestu vedoucí k děsivým tragédiím.
Obsáhlá kniha vznikla paralelně k úspěšné rozhlasové sérii Německo: Vzpomínky jednoho národa, kterou produkovala stanice BBC Radio 4 ve spolupráci s Britským muzeem a Neilem MacGregorem.
 
„ „Každý, kdo chce porozumět Německu, by si měl tuto knihu přečíst.“
Observer
 
„Tato kniha, sepsaná s obrovským osobním zanícením, obstojí i při zkoumání pod drobnohledem (jemuž bude nepochybně vystavena) (…) Německo, Vzpomínky jednoho národa je hluboce prožitým, pečlivě zkoncipovaným a důležitým příspěvkem k úvahám nejen o charakteru moderního Německa, ale i celé Evropy.“ (Economist)
 
Recenze
Ukázka

Neil MacGregor (* 1946) je význačný britský kunsthistorik. Jeho vzdělání je však mnohem širší: studoval němčinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě, filozofii na École normale supérieure v Paříži a práva na Edinburské univerzitě. Posléze absolvoval studium dějin umění na Courtauldově institutu Londýnské univerzity. Několik let působil jako docent kunsthistorie na univerzitě v Readingu a na Courtauldově institutu. V letech 1987 až 2002 byl ředitelem britské Národní galerie a následně zastával do roku 2015 funkci ředitele Britského muzea. Je nositelem řady vyznamenání. Známým se stal zvláště spoluprací se stanicí BBC. Roku 2014 uspořádal v Britském muzeu mimořádně úspěšnou výstavu Německo: Vzpomínky jednoho národa, kterou poctila návštěvou i Angela Merkelová.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025733455
Originál: Germany: Memories of a Nation
Překlad: Pokorný, Martin
Popis: vázaná, 656 stran
Rozměry: 16 × 23 cm         


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!