Neviditelná moc

Jacques de Saint Victor

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 458 Kč
ks

Mafie se sice zrodila na troskách feudálního systému, ale její rozmach nastal až s rozvojem demokracie a kapitalismu. Záhy zapustila kořeny v Neapoli, na Sicílii a v Kalábrii a za svůj rozkvět vděčí zločineckým paktům, které uzavírala s částí politické a společenské elity.
Kniha rekonstruuje politické dějiny mafií a jejich expanzi na evropském kontinentu. Autor mapuje jejich kolébku a nachází první aktéry příběhu: zkorumpované šlechtice, bezskrupulózní prominenty, zbohatlé statkáře, nájemné vrahy… Odkrývá neviditelné vazby těchto „kriminálních sekt“ na rodící se demokracii a sleduje jejich dobývání Ameriky.
Se studenou válkou se objevuje spekulantská mutace mafiánských sítí a autor rozplétá metody jejich parazitování na liberální ekonomice. Jsme v době rozmachu obchodu s drogami, vzniku daňových rájů, kompromitace vatikánské banky a skandálů s nemovitostmi, kdy si mafiánští bossové podávají ruce s politiky, průmyslníky a finančníky. Po pádu Berlínské zdi v Evropě rostou nové neprůhledné skupiny, které tento „model“ využívají k dobývání dalších území...

Obsah
Ukázka
 
Jacques de Saint Victor je francouzský historik práva a politických idejí, vysokoškolský profesor a literární kritik. Svou kariéru začal jako právník a přednášející na Sorbonně, poté se stal novinářem v deníku Figaro Économie. V roce 1996, po získání doktorátu z dějin práva, začal pracovat na univerzitě a zároveň zůstal spisovatelem listu Figaro littéraire.
Je autorem řady knih o dějinách politických idejí, včetně liberálního myšlení, krize demokracie a populismu, právních systémů a organizovaného zločinu, členem redakční rady a spolu-šéfredaktorem časopisu Cités a členem redakční rady Revue des deux Mondes. Od roku 2009 působí jako profesor na univerzitě Paris 8 Vincennes-Saint-Denis. Ve svém výzkumu se zaměřuje také na právní dějiny globalizace. Kromě toho Jacques de Saint Victor působí jako hostující profesor na Universita degli Studi Roma Tre. Je členem Francouzské asociace historiků politických dějin (AFHIP) a Asociace historiků právnických fakult.
Mezi jeho známé práce patří Couple interdit (2006), Critique des nouvelles servitudes (2007), Un pouvoir invisible : Les Mafias et la Société démocratique (XIXeme-XXIeme siecle) (2012), Via Appia, Voyage sur la plus ancienne route d’Italie (2016).
 
Nakladatel: Maraton
EAN: 9788088411116
Originál: Un Pouvoir invisible. Les mafias et la société démocratique
Překlad: Pokorný, Martin
Popis: brožovaná, 360 stran
Rozměry: 14,5 × 20,5 cm
Rok vydání: 2023 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME