Noah

Takis Würger

Počet kusů na skladě: 10
Cena: 329 Kč
ks

Pašerák, vězeň, zloděj, námořník, bojovník, zachránce. Příběh hrdiny.
 
Ve třinácti letech se Noah Klieger během německé okupace Belgie připojil k podzemní organizaci a pomáhal pašovat židovské děti do Švýcarska. V sedmnácti přijel jednoho zimního rána jako vězeň do Osvětimi. A v devatenácti se po osvobození koncentračních táborů dostal na svobodu. Přežil tři pochody smrti a čtyři koncentrační tábory v době, kdy jediné slovo, jediný krok či zvednutá ruka znamenaly buď život, nebo smrt. I v nejtěžších chvílích vždy našel naději, vhodný úskok či poslední pecen chleba, spolubojovníky, kteří se spolu s ním stavěli na odpor Němcům, spojence, kteří mu pomáhali krást brambory, lékaře, který ho zachránil před jistou smrtí.
 
Takis Würger vypráví životní příběh Noaha Kliegera od dětství stráveného ve dvacátých letech minulého století ve Francii přes pobyt v koncentračních táborech až po angažovanost při budování Státu Izrael. Popisuje veliký a dechberoucí příběh. Příběh, který nesmí být zapomenut.
 
Takis Würger (nar. 1985) je německý spisovatel a investigativní novinář. Jeho debutový román Klub (2017, česky 2019) se stal bestsellerem, stejně jako druhá kniha Stella (2019, česky 2020) o Židovce udávající jiné Židy, jež u čtenářů a kritiky vzbudila nejen obrovský zájem, ale i kontroverze.
 
Nakladatel: Host
EAN: 9788027511570
Originál: Noah – Von einem, der überlebte
Překlad: Krištůfková, Kateřina
Popis: vázaná, 199 stran, česky
Rozměr: 14 x 20,5 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!