Nové britské obrázky

Milan Kocourek

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 348 Kč
ks

Volné pokračování knihy Britské obrázky, která vyšla v roce 2007. Autor, spolupracovník Radiožurnálu a České televize, působil čtvrt století jako redaktor českého vysílání BBC. V knize nastavuje britské společnosti kritické zrcadlo doplněné fotografiemi. Brexit považuje za největší pochybení Spojeného království od druhé světové války, ale jako liberální demokrat naprosto respektuje výsledek rozhodnutí britských voličů. Nicméně ukazuje, že skotští voliči měli jiný názor než Angličané. Rozebírá vyhlídky Spojeného království v pobrexitovém kontextu a zvláštní pozornost věnuje Skotsku a Severnímu Irsku. Britskou monarchii považuje za garanta historické kontinuity.
Nabízí procházku po několika historických pamětihodnostech Londýna a zastavuje se v Chartwellu, venkovském sídle válečného ministerského předsedy Winstona Churchilla. Nutně se neslučuje s kritiky premiéra Borise Johnsona, jehož životopis Winstona Churchilla považuje za vynikající. Johnsona vidí jako nejschopnějšího britského politika vedle skotské první ministryně Nicoly Sturgeonové. Jednou z kapitol je pak úvaha o věčnosti pojímaná z křesťanského hlediska.
Mezi osobnostmi, s nimiž natočil rozhovory pro BBC, byl sir Nicholas Winton, zachránce stovek hlavně židovských dětí z Československa před začátkem druhé světové války.
 
Ukázka
 
Milan Kocourek, novinář, rodák z Liberce (1946) maturoval na stavební průmyslovce a po čtyřech letech studia na VŠE v Praze odjel do skotského Dundee, kde promoval na magistra (Master of Arts). Po krátké kariéře odborného asistenta na univerzitách v Essexu a Birminghamu působil v české redakci BBC v Londýně. Jeho spisovatelskou prvotinou jsou Dějiny Sokola Londýn a začátky české obce v Anglii (1990), později následovaly Britské obrázky (2009) a Upálení Pavla z Kravař v St. Andrews L.P. 1433 (2019). Je také autorem monografie o londýnském Velehradu (1994). Patnáct let byl předsedou britské skupiny Společnosti pro vědy a umění (SVU) v Londýně, která s přispěním grantů českého ministerstva zahraničí vydala řadu knih s populárně vědeckou tematikou jako Česko-slovenská Británie (2006) nebo Z Londýna opět něco, co nevíte (2016). Mezi jeho překlady z angličtiny lze nalézt titul Čechoslovakista Rudolf Medek, napsaný jeho dcerou Káťou. Většinu života strávil ve Spojeném království, je českým a britským občanem.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025737965
Popis: vázaná, 272 stran, česky
Rozměr: 15 x 21 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!