Oceán mimo zákon

Ian Urbina

Počet kusů na skladě: 8
Cena: 590 Kč
ks

Romantické představy o pirátech hoďte přes palubu. Nelidské zacházení s pracovníky rybářských lodí, drancování přírodního bohatství nebo pašování zbraní – zdá se, že nekonečný prostor mezinárodních vod schová všechno.
Reportér The New York Times Ian Urbina se rozhodl trochu víc prozkoumat území, které tvoří tři čtvrtiny zemského povrchu. Výsledkem jeho pětiletého cestování křížem krážem po světě je nejen kniha reportáží The Outlaw Ocean, ale i stejnojmenná nezisková organizace rozkrývající bezpráví v mořích a oceánech. Investigativní novinář strávil týdny na lodích ekologických organizací, které stíhají lovce velryb. Zažil bezčasí dlouhých plaveb i nebezpečné střety s piráty. Mluvil s lidmi nasazujícími vlastní život při vysvobozování novodobých otroků v rybářském průmyslu. Upozorňoval na luxusní mnohapatrové jachty s bazény vypouštějící všechny odpady přímo do oceánu. Přesto se v jeho reportážích objevují i okamžiky okouzlení divokou krásou živlu, který lidé nikdy nedokáží zkrotit – a bohužel ani ochránit.
 
Ian Urbina (1972) je americký novinář, který působil přes patnáct let jako reportér deníku The New York Times, držitel Pulitzerovy ceny a dalších ocenění.
Vystudoval historii na univerzitě v Georgetownu a Chicagu. Ve svých reportážích se věnoval mládeži z rozvrácených rodin, rozkryl kauzu guvernéra státu New York Eliota Spitzera využívajícího služby luxusních prostitutek, zaměřoval se na kauzy spojené s ropným a plynárenským průmyslem. V roce 2015 začal publikovat reportáže o nelegálním rybolovu, pašování zbraní, znečišťování oceánů a zneužívání lidí na rybářských lodích, na nichž sám pobýval a fotil. Cestoval po Africe, Asii a Blízkém východě. Texty se staly základem knihy The Outlaw Ocean (2019, česky Oceán mimo zákon), práva k zfilmování koupil Leonardo DiCaprio, Netflix a Kevin Misher. Ian Urbina odešel z The New York Times a založil neziskovou investigativní organizaci The Outlaw Ocean Project přinášející zprávy o porušování lidských práv a ničení životního prostředí ve světových oceánech. Dokument Get Away from the Target z roku 2022, který Urbina produkoval, obdržel cenu Emmy.
 
Nakladatel: Absynt
EAN: 9788082034724
Originál: The Outlaw Ocean: Journeys Across the Last Untamed Frontier
Překlad: Škrob, Jan
Popis: brožovaná, 672 stran
Rozměry: 11,5 × 18,5 cm
Rok vydání: 2024 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME