Ostrovy v bouři

Dalibor Vácha

Počet kusů na skladě: 13
Cena: 399 Kč
ks

Uprostřed válkou a revolucí rozvráceného Ruska se odehrává další dějství dramatického příběhu československých dobrovolníků, který otevřela kniha Bratrstvo. Po téměř čtyřech válečných letech se jejich řady rozrostly v celý armádní sbor, který měl podle Masarykova plánu zamířit na rozhodující frontu do Francie. Události se však začaly ubírat zcela jiným směrem. Tehdy, na jaře 1918, si nikdo nedokázal představit, jak velké dobrodružství na legionáře v Rusku ještě čeká…
Kniha detailně vykresluje složitý obraz legendární sibiřské anabáze, během níž muži pod červenobílou vlajkou dosud neexistujícího státu dokázali vojensky ovládnout značnou část Sibiře. Podrobně analyzuje, jak toto dvouleté období prožívali ve dnech všedních i nevšedních. Zahrnuje dobu nejprudších bojů proti bolševikům, ukazuje krutost ruské občanské války i notná zklamaní, s nimiž se legionáři museli vyrovnávat. Nezapomíná ani na týdny plavby po světových oceánech během cesty domů.
 
Dalibor Vácha (* 1980) vystudoval obor anglický jazyk – dějepis na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a posléze pokračoval na Filozofické fakultě téže univerzity v doktorském studiu, které zakončil v roce 2012 obhajobou dizertace.
Jeho odborné zájmy se dotýkají především zkoumání dějin každodennosti československých legionářů v Rusku. Zabývá se také obrazem válečných konfliktů v populární kultuře i meziválečnými československými dějinami. Kromě monografie Bratrstvo, vydané v roce 2015, publikoval řadu studií a článků v odborných časopisech a sbornících. Je autorem románů Červenobílá (v roce 2014 získal Literární cenu Knižního klubu) a Hranice, které čerpají z historie československých zahraničních jednotek za první a druhé světové války.
 
Nakladatel: Epocha
ISBN: 978-80-7425-288-4, EAN: 9788074252884
Popis: vázaná, 440 stran
Rozměry: 15 × 21,3 cm
Rok vydání: 2016 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME