Osvětimský proces

Annette Hessová

Příběh rodiny, které osvětimský proces obrátil život naruby.
Frankfurt nad Mohanem 1963.
Eva, absolventka tlumočnické školy a nejmladší dcera rodiny Bruhnsových, má krátce před zásnubami, když ji její agentura nečekaně požádá, aby překládala u mezinárodního tribunálu výpovědi bývalých polských vězňů, kteří přežili koncentrační tábor v Osvětimi.
Její rodiče i budoucí manžel jsou zásadně proti: jde totiž o první poválečný proces proti nacistům, který se má konat v jejich městě.
Eva o hrůzách v Osvětimi nikdy neslyšela, ale dá na svou intuici a postaví se rodičům na odpor. V tu chvíli ještě netuší, že proces století neodvratně změní nejen její zemi, ale i její vlastní život.
 
 
Annette Hessová
Pochází z Hannoveru a původně studovala malířství a bytovou architekturu, později dramatické psaní. Pracovala jako novinářka, asistentka režie a dramaturgyně.
Od roku 1998 se věnuje výhradně psaní filmových scénářů. Proslavila se televizními seriály Weissensee a Ku’damm 56/59.
Annete Hessová žije v Dolním Sasku a za svou tvorbu dostala řadu vyznamenání, mj. Grimmeho cenu, Frankfurtskou autorskou cenu a Německou televizní cenu.
Osvětimský proces je její literární prvotina, která okamžitě vzbudila zájem mnoha zahraničních nakladatelů. Román je fascinující sondou do německé mentality a svědectvím ambivalentní snahy Němců vyrovnat se s minulostí.
 
 
Nakladatel: Brána
EAN: 9788024265025
Popis: vázaná, 288 stran
Rozměry: 15,2 × 23,2 cm
Rok vydání: 2020 (1. vydání)
 

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 359 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant