Příběh ruské geopolitiky

Jaroslav Kurfürst

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 440 Kč
ks

Po celé dějiny přicházeli ruští myslitelé, geografové a státníci s vizemi o roli a civilizační příslušnosti své velké země. Zároveň při tom odhalovali neujasněnost geografického i hodnotového rámce ruské státnosti i identity ruské společnosti. Tápání mezi Východem, Západem a různými formami geopolitického svébytnictví se vždy promítalo do praktické zahraniční i vnitřní politiky Ruska. Jaroslav Kurfürst nabízí pečlivý pohled do labyrintu ruského geopolitického myšlení, který umožňuje pochopit jeho politická východiska. Ukazuje, že hybridní válka, kterou Rusko vede proti světu liberální demokracie a institucí Západu, mobilizuje hlubinné motivace a mýty carské i sovětské. Vztah Ruska a Západu je v této mimořádně argumentačně přesvědčivé monografii pojednán jako stálé střetávání se dvou odlišných geopolitických kultur.
 
Jaroslav Kurfürst, Ph.D., (1970) je diplomat a politický geograf. Působil na ambasádách v Moskvě, Washingtonu D. C. a Bruselu. Je autorem knihy Za zrcadlem: Hybridní válka jako staronový fenomén mezinárodních vztahů.
 
Nakladatel: Karolinum
EAN: 9788024640266
Popis: brožovaná, 444 stran, česky
Rozměry: 16,5 x 23,5 cm
Rok vydání:  2018 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!