Republika československá: 1918—1939

Dagmar Hájková a Pavel Horák (ed.)

Počet kusů na skladě: 3
Cena: 999 Kč
ks

Reprezentativní kniha vyniká odborným přístupem, zároveň je však určena nejširší veřejnosti.
 
Na rozsáhlé, více než tisícistránkové publikaci, edičně připravené Dagmar Hájkovou a Pavlem Horákem, se podílelo 68 českých i zahraničních autorů. Nejnovější poznatky o dějinách první republiky, zpracované formou výkladových textů i kratších materiálů, doplňuje úctyhodných 880 fotografií a dokumentů a 40 map a grafů.
 
Jeden z největších editorských a publikačních projektů české moderní historiografie nabízí komplexní bilanci, pohled na meziválečnou demokracii v její komplikovanosti a rozmanitosti a zároveň zdůraznění fenoménů, o nichž stále víme velmi málo. „I přes svůj krátký život – pouhých dvacet let – je první republika vnímána jako uzlový bod našich dějin. Snažili jsme se ukázat, na jakých základech vznikala a jak se se svým dědictvím vyrovnávala, v čem byla úspěšná a co se nedařilo,“ podotýkají editoři Dagmar Hájková a Pavel Horák.
 
Přestože bylo první republice vyměřeno pouhých dvacet let života, je dnes vnímána jako významná etapa našich dějin, jako jakýsi jejich uzlový bod. Při mnoha příležitostech se na ni odkazuje jako na vzor. Jak ji však doopravdy známe? Reprezentativní publikace nabízí členěný pohled na meziválečné Československo, mapuje strukturu jeho společnosti, životní rytmy i proměny krajiny. Přitom ukazuje na místa a fenomény, o kterých stále víme velmi málo. Jaká tedy byla politika a společnost republiky, jež je označována za ostrov demokracie v moři autoritativních států? Kniha, na které se podílel mezinárodní kolektiv více než šedesáti autorů, ukazuje Republiku československou v její komplikované rozmanitosti.
I. Habsburská monarchie v moderní době
II. Zakládání státu
III. Od Šumavy k Tatrám
IV. Mocenská centra a občanská společnost
V. Sebevědomý stát?
VI. Kvas republiky
VII. Proměny krajiny
VIII. Rytmy všedního dne
IX. Zásah krizí
X. Znejistělá republika
XI. Odvahu!
XII. Druhá republika: Od Mnichova k Protektorátu
 
Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN: 9788074226434
ISBN: 978-80-7422-643-4
Popis: vázaná, 1024 stran
Rozměry: 21 × 27 cm
Rok vydání: 2018 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME