​Revoluční ekonomie: O systému a lidech

Tomáš Sedláček, David Graeber, Roman Chlupatý

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 148 Kč
ks

Respektovaný ekonom Tomáš Sedláček si s publicistou Romanem Chlupatým k debatě přizval amerického anarchistu Davida Graebera, jednoho z vůdců světového hnutí Occupy, ale též uznávaného antropologa a autora světového bestselleru Dluh: prvních 5000 let.

(R)EVOLUČNÍ EKONOMIE: O SYSTÉMU A LIDECH je střetem dvou pohledů na životaschopnost systému, ve kterém žijeme. Férově vedená diskuze reflektuje stále častěji kladenou otázku: Je možné současný dům jen poopravit, anebo je lepší (či nevyhnutelné) ho strhnout a postavit nový o kus dál?
Rozhovor nabízí stravitelné, inspirující a místy provokativní zamyšlení nad tématy, která hýbou světem. Tomáš Sedláček, autor mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla, zde dostává prostor představit své názory v novém kontextu, který mu evidentně svědčí.
Kniha volně navazuje na úspěšný první svazek edice Double, Soumrak homo economicus. Rozhovor Tomáše Sedláčka s kanadským matematikem Davidem Orrellem vyvolal debatu v odborných i laických kruzích, byl přeložen do tří jazyků a vyšel také jako audiokniha.

Tomáš Sedláček je patrně nejsledovanějším českým ekonomem současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla a ministra financí. V roce 2001 se stal doktorem filozofie na Karlově universitě v Praze a spolumajitelem společnosti e-Merit. Sedláček působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na dvou universitách. Za svoji hlavní publikaci Ekonomie dobra a zla obdržel v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu, byla přeložena do 14 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.
 
David Graeber (*1961), americký antropolog, politický aktivista a spisovatel, vystudoval Chicagskou univerzitu, kde také získal doktorát. V současnosti je profesorem na Londýnské škole ekonomie a politických věd a dříve působil jako docent antropologie na americké Yaleově univerzitě. Byl zapojený do aktivistických hnutí Global Justice Movement a Occupy Wall Street, které protestují mj. proti korporátní globalizaci.
Ve svých dílech se zabývá anarchismem, filozofií peněz či globalizací. Česky vyšly jeho knihy Dluh. Prvních 5000 let (2012), Fragmenty anarchistické antropologie (2013) a Revoluce naopak (2014). Je jedním z vůdců hnutí Occupy. Jeho zatím poslední knihou je Demokratický projekt: Historie, krize, hnutí, v níž se zamýšlí nad reformou demokracie, respektive její současné podoby.
 
Roman Chlupatý je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly, jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Autor knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se podobně jako v dalších svých aktivitách věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou, politikou a průsečíkem těchto dvou světů.
 
Nakladatel: Nakladatelství 65. pole
EAN: 9788087506288
Popis: vázaná, 136 stran
Rozměry: 11,5 × 16,5 cm
Rok vydání: 2013 (1. vydání)
 


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!



Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME