Severní Korea a dynastie Kimů

Loretta Napoleoni

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 389 Kč
ks

O Severní Koreji toho víme velmi málo a o vládnoucí dynastii Kimů ještě méně. Strohé zprávy z médií líčí zemi, uzavřenou před okolním světem, jako říši zla, která se chystá pomocí jaderných zbraní zničit celý okolní svět. Kniha Loretty Napoleoni proniká hlouběji do korejského systému a přináší informace, které nám mohou pomoci lépe porozumět tomu, proč je Severní Korea taková, jaká je.
 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se jeví jako tyran, chvílemi směšný, chvílemi krvežíznivý, ale pokud jde o jeho výhrůžky a zda je schopen je naplnit, také nevyzpytatelný. Zkrátka, dle obecně zažitých konvencí je Severní Korea místo, kde se může stát cokoliv špatného, na co jen pomyslíme.
Britsko-americká publicistka italského původu Loretta Napoleoni se ale snaží na shora zmíněná paradigmata nahlédnout nejen z jednoho úhlu pohledu, jehož východiskem jsou euro-americké principy demokracie. Neztotožňuje se s binárními definicemi jednoznačného dobra a zla, nýbrž pátrá, zda se věci opravdu mají tak, jak nám je líčí masová média. Její kniha je plná informací a svědectví diplomatů, disidentů a odborníků. Odpovědi na své otázky hledá v záhybech fascinujícího příběhu dvou Korejí, velkého konfliktu studené války, jenž zemi rozdělil, analyzuje excentrickou realitu severokorejského totalitarismu, snaží se pochopit myšlení národa, jehož každodennost ovlivňuje polonáboženská ideologie čučche, na Západě téměř neznámá, ale nepostradatelná pro vysvětlení sektářské psychologie Kimových „poddaných“, pokouší se proniknout do temné sítě počítačových zločinů připisovaných Severní Koreji.
 
Loretta Napoleoni (1955, Řím) je uznávaná ekonomka a politická analytička, odbornice na mezinárodní terorismus a praní špinavých peněz. Působí jako poradkyně několika vlád a mezinárodních organizací. Pravidelně píše komentáře pro CNN, Sky a BBC, ale i pro The Guardian, El Pais a Le Monde. Specializuje se na sociální, ekonomická a politická témata. Přednáší na Judge Business School v Cambridge. Žije střídavě ve Velké Británii a v USA.
 
Nakladatel: Pulchra
ISBN: 9788075640789
Originál: North Korea: The Country We Love to Hate
Překlad: Šustrová, Petruška
Popis: brožovaná, 240 stran
Rozměry: 15 x 20 cm
Rok vydání: 2022


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!