Šikmý kostel 1. – 3. díl

Karin Lednická

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 1 070 Kč
ks

Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1961. Příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie.
Trilogie začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme sledovat. Tři různé dějové linie autorka ukončuje v roce 1961 krátce před tragédií na dole Dukla.
 
„Občas se mne lidé ptají, proč nepíšu o problémech dneška. Ale já to vlastně dělám. Historie totiž nevisí kdesi v minulosti jako uzavřený sled dějin. Právě naopak. Dnes žijeme výslednici toho, co bylo dřív. Na Karvinsku to platí v zesílené míře. Na neznalost historie, na jejím úmyslném vyhlazení a následném překrytí mýty, stereotypy a účelovými lžemi stojí mnohá špatná rozhodnutí, již učiněná či teprve připravovaná, která přidávají (či hrozí přidat) další vrstvu historického traumatu, jež nad tímto regionem leží. I proto jsem před osmi lety začala Šikmý kostel psát.“
 
Ze závěrečného slova autorky

Karin Lednická se narodila v Karviné, vyrostla v Havířově a nyní žije v Ostravě. Dá se tedy říct, že celý život strávila v regionu, jehož historii se ve svém debutu věnuje.
Měla v úmyslu studovat knihovnictví a žurnalistiku, ale to jí bohužel z různých důvodů nevyšlo. Po maturitě tedy vykonávala celou škálu profesí v Benzině, Tesle Havířov a v Moravských chemických závodech Ostrava. Zkraje devadesátých let se konečně dostala k vysněné profesi: začala psát pro regionální periodika, dělala zprávařku v jednom z prvních soukromých rádií a věnovala se kulturní publicistice.
 
Nakladatel: Bílá vrána
Popis: První, druhý a třetí díl
Rok vydání: 2020, 2021 a 2024


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME