Sněžný levhart

Sylvain Tesson

Sylvain Tesson, autor bestselleru V sibiřských lesích, se tentokrát vydal s fotografem Vincentem Munierem na Čhangthang, náhorní plošinu Tibetu, po stopách téměř mytické šelmy: sněžného levharta. Putování drsnou krajinou a hledání skutečné šelmy se pro autora stává duchovní cestou. Dojmy z výpravy za extrémně plachým, samotářským zvířetem v knize Sněžný levhart vztahuje ke zkušenostem se ztrátou milovaných žen, jejichž přízrak ve vzácné šelmě spatřuje, a prokládá úvahami o vztazích mezi přírodou a člověkem.
 
„Tessone! Už šest let stopuju jednu šelmu,“ povídá Munier. „Ukrývá se v tibetských horách. Letos v zimě se tam vracím, pojeď se mnou.“
„Která šelma to je?“
„Sněžný levhart. Nádherný přízrak!“
„Myslel jsem, že ta vyhynula.“
„To ona jen chce, abychom jí věřili.“
 
Sylvain Tesson (1972), francouzský spisovatel a dobrodruh, se po studiích geopolitiky oddal cestování. O svých výpravách do míst, kde panují často extrémní podmínky, píše knihy a natáčí dokumentární filmy.
Na motorce přejel Island, s kamarádem objel zeměkouli na kole, podnikl pětiměsíční přechod přes Himálaj, prošel cestu popsanou Slawomirem Rawiczem, který prchal z gulagu u Jakutska do Kalkaty v Indii.
Jeho kniha V sibiřských lesích se dočkala i filmové adaptace. Kromě cestopisů (Berezina, Po černých stezkách) je autorem novel (Noci pod širým nebem, Oddat se životu), za oba žánry ve Francii sklidil několik literárních cen.
 
Nakladatel: Garamond
EAN: 9788074074806
Originál: La Panthere des neges
Překlad: Zikmundová, Petra
Popis: vázaná, 168 stran, česky
Rozměry: 13 × 20 cm
Rok vydání:  2020 (1. vydání)

Počet kusů na skladě: 10
Cena: 260 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant