Soumrak západního liberalismu

Edward Luce

Autor přesvědčivě zachycuje dynamiku současné krize liberální demokracie a ukazuje, jak hegemonie Západu postupně oslabuje. Do jaké míry doopravdy souvisel ekonomický a geopolitický vzestup západní civilizace s myšlenkami na rozvoj individuální svobody a rovnoprávnou účast občanů na politické moci? Příliš dlouho panuje nepodložené přesvědčení, že vzestup Západu se odehrál na základě všeobecně uznávaných hodnot, které proklamuje a šíří, a že většina obyvatel Západu je samozřejmě chápe a sdílí. A že vítězné tažení demokracie a svobody už nemůže nic ohrozit. Edward Luce svým textem dokládá, že realita nám ukazuje něco docela jiného.


„K tomu, abychom porozuměli podstatě této krize, těžko najdeme lepšího průvodce, než je tato kniha.“
Fareed Zakaria, The New York Times Book Review

„S oporou v přisvědčivých statistikách nabízí Edward Luce svižnou a obeznalou prohlídku doposud málo zmapovaného území, na němž se nyní musejí západní politici a vlády pohybovat.“
The Economist
 
„Luce je jedním z nejbystřejších novinářů dnešní doby a jeho postřehy mají nedozírnou hodnotu.“
Jane Mayerová, držitelka Pulitzerovy ceny za knihu Dark Money
 
O knize v Českém rozhlase
Uvedení knihy v Knihovně Václava Havla a následná diskuse k tématu
 
Edward Luce je britský novinář a vedoucí komentátor washingtonské pobočky renomovaného ekonomického deníku The Financial Times. Pro tento deník pracuje od roku 1995, kdy působil jako filipínský zpravodaj, posléze jako vedoucí jihoasijské kanceláře v Novém Dillí a v letech 2006–2011 jako vedoucí kanceláře ve Washingtonu. Ve svých komentářích se soustředí na americkou politiku a ekonomii. Je autorem knih In Spite of the Gods: The Strange Rise of Modern India (2006) a Time To Start Thinking: America and the Spectre of Decline (2012).
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025727041
ISBN: 978-80-257-2704-1
Originál: The Retreat of Western Liberalism
Překlad: Horák, Petr
Popis: brožovaná, 192 stran, česky
Rozměry: 14,5 × 20,5 cm
Rok vydání: 2019 (1. vydání)

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 288 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant