​Stručné německé dějiny

James Hawes

V knize Stručné německé dějiny předkládá autor průřez dvěma tisíci let dějin Germánů a Němců. Na nevelké ploše se mu podařilo vyhmátnout klíčové momenty německých, resp. germánských dějin, přičemž za jeden z hlavních faktorů považuje geografické rozmístění germánských a německých sídel. Z německé Mittellage vyplývá osudová vklíněnost Němců mezi Západ a slovanský Východ, s čímž koresponduje od 16. století vnitroněmecké zápolení mezi katolickým západním Německem a protestantským Pruskem na východě.
Hawes je přesvědčen, že za katastrofy moderních německých dějin nese odpovědnost pruský a protestantský element. Svůj názor dokládá mj. mnoha desítkami map od římských dob až po geografickou analýzu voleb do Bundestagu v roce 2017. Skoro na všech je zdůrazněna klíčová role Labe ¦ podle autora osudové německé řeky: na západ od ní byla od římských časů a je dodnes civilizace a pokrok, na východ ¦ cum grano salis ¦ temnota a barbarství. Autorův styl je velmi čtivý a k názornosti knihy přispívá mimořádně zdařilý a bohatý výběr fotografií, obrázků, grafů a nákresů, jakož i citací z dobových dokumentů, dokládajících autorova tvrzení.
 
James Hawes
Britský autor James Hawes (1960) vystudoval germanistiku a německou literaturu. Germanistiku později na několika britských univerzitách vyučoval. Je znám především jako spisovatel (kromě vlastních děl je spoluautorem šesti románů) a scénárista. V knize Speak for England vydané v roce 2005 předpověděl brexit. V roce 2008 vydal po dlouhých přípravách studii Excavating Kafka, v níž se pokusil zpochybnit tradiční ustálený obraz tohoto spisovatele. V knize Englander and Huns: The Culture Clash which led to the First World War se zabýval anglo-německými vztahy před první světovou válkou. Žije ve Walesu
 
Nakladatel: Leda
EAN: 9788073356507
Popis: vázaná, 280 stran
Rozměry: 13,5 × 20,5 cm
Rok vydání: 2020 (1. vydání)
 
 

Počet kusů na skladě: 2
Cena: 328 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant