Syn Hamásu

Ron Brackin, Mosab Hasan Júsuf

Počet kusů na skladě: 1
Cena: 379 Kč
ks

Před několika lety obletěl světová média příběh, kterému bylo těžké uvěřit. Syn zakladatele teroristické organizace byl zároveň izraelským agentem, který se snažil zabránit teroristickým útokům. Pomáhal odhalovat jak atentátníky, tak především ty, kteří bomby vyráběli. Tento muž vystoupil ze stínu utajení, aby svůj příběh vyprávěl osobně. Příběh člověka, který se naučil milovat své nepřátele. Příběh člověka, který chtěl zastavit teror. Jeho jméno je Mosab Hasan Júsuf.
 
Čtivá osobní zpověď člověka, kterého vlastní rodina zavrhla a který by se po návratu domů nejspíš nedožil úsvitu, odkrývá nepřekonatelné rozpory palestinského osudu, ztrátu lidskosti plánovačů arabského teroru i jejich protivníků z izraelské bezpečnostní komunity, ale také překvapivou jiskru naděje a přátelství dvou lidí ze znepřátelených stran.
- PhDr. JAKUB SZÁNTÓ, zahraniční zpravodaj České televize na Blízkém východě
 
Ron Brackin jako investigativní novinář důkladně procestoval celý Střední východ. Během intifády Al-Aqsá pobýval v Betlému, Rámalláhu, Gaze a Jeruzalému. Po pádu Iráku plnil své úkoly v Bagdádu; v méně vzdálené době pak přebýval s rebely a uprchlíky v jižním Súdánu a Dárfúru. Ron svými články a sloupky přispívá do řady médií, včetně USA Today a Washington Times. Ron také sloužil jako zpravodaj v rozhlasovém a televizním vysílání a ve Washingtonu jako tiskový tajemník Kongresu.
 
Mosab Hasan (Josef) Júsuf je syn šejcha Hasana Júsufa, zakládajícího vůdce Hamásu, organizace, která je na mezinárodním poli pokládána za teroristickou a je zodpovědná za bezpočet sebevražedných bombových atentátů a řadu vražedných útoků proti Izraeli. Mosab byl, jakožto nedílná součást tohoto hnutí, několikrát vězněn izraelskou tajnou službou. Náhodné setkání s jedním britským turistou nastartovalo období šestiletého hledání, jež ohrozilo Hamás, členy jeho rodiny i jeho vlastní život. Následně Mosab přijal Ježíšovo učení a získal politický azyl v Americe.
 
Nakladatel: Rosa Media
EAN: 9788090541870
Originál: Son of Hamas
Překlad: Žižka, Robert
Popis: brožovaná, 284 stran
Rozměry: 14 × 21 cm
Rok vydání: 2018 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME