Tady vaše fatwa neplatí

Karima Bennoune

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 348 Kč
ks

Islamistický extremismus je dnes oprávněně vnímán jako vážné ohrožení pro Evropu a západní svět. Málokdy se ale připomíná, že drtivá většina obětí islamistů jsou muslimové a lidé ze zemí s muslimskou většinou. Od subsaharské Afriky přes země Středního východu až po Afghánistán a Pákistán svádí mnoho muslimů boj proti sílícímu náboženskému extremismu. Jejich zápasy často zůstávají západním čtenářům utajeny, a přece jsou to právě tito neznámí hrdinové, spisovatelé, umělci, učitelé, právníci a aktivistky, kteří v boji s islamismem nejvíce riskují a jsou jeho nejčastějšími oběťmi, stejně jako nejodvážnějšími protivníky.
 
Autorka knihy navštívila v průběhu několika let řadu zemí, od Kanady, Francie a Ruska přes Afghánistán, Pákistán, Alžírsko, Tunisko, Mali, Niger a Senegal až po Palestinu a Izrael. Vedla mnoho desítek rozhovorů s muži a ženami, kteří zápasu s extremismem zasvětili život. Z množství pohledů, životních zkušeností a perspektiv jasně vystupuje rozmanitost a vnitřní rozrůzněnost muslimského světa, stejně jako naléhavost otázky lidských práv, práv žen a náboženských a jiných menšin, ohrožovaných vzestupem agresivního džihádismu. Tady vaše fatwa neplatí je strhujícím a zároveň potřebným příspěvkem k hlubšímu poznání toho, co se skutečně v nitru islámského světa děje a co se bytostně týká i nás.
 
Karima Bennoune, Alžířanka žijící ve Spojených státech, je profesorkou mezinárodního práva na Kalifornské univerzitě. Pracovala v řadě organizací zabývajících se lidskými právy, především právy žen, je zpravodajkou OSN pro kulturní práva. Dlouhodobě se zabývá situací lidských práv v muslimských zemích. Jak uvádí v předkládané knize, na tuto cestu ji přivedla vlastní zkušenost z Alžírska 90. let, kdy její otec, profesor na alžírské univerzitě a otevřený kritik fundamentalistů, čelil opakovaným výhrůžkám smrtí.
 
O knize i autorce
Recenze
 
Nakladatel: Vyšehrad
ISBN: 978-80-7429-635-2, EAN: 9788074296352
Originál: Your Fatwa Does Not Apply Here
Překlad: Ponocná, Michaela, Manďák, Jindřich, Brabcová, Kateřina
Popis: brožovaná, 400 stran
Rozměry: 14,5 × 20,5 cm
Rok vydání: 2016 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME