Tělesná výchova

Martin M. Šimečka

"Kniha známého slovenského novináře a sportovce o vášnivé cestě k hranicím vlastního těla"
 
Martin M. Šimečka se na léto stěhuje do maringotky na zapadlé horské samotě. Zredukuje své potřeby na asketické minimum a objevuje hranice výkonnosti vlastního těla. Tak vznikl tento ojedinělý záznam osobních zkušeností, úvah a emocí. Málokterý spisovatel má tak bláznivou tělesnou historii jako on a málokterý celoživotní sportovec se stane spisovatelem. Kdo jiný by měl napsat knihu o těle a mysli?
 
Novinář a spisovatel Martin M. Šimečka může být vnímán různě. Jako pamětník předlistopadového disidentství, jako ten, co chodil za Tatarkou, jako spisovatel, který dostal v roce 1988 Ortenovu cenu, jako zakladatel nakladatelství Archa, jako novinář ze SME, Domino-fóra, Respektu, Denníku N... Po přečtení Tělesné výchovy je možné přidat si k němu ještě další charakteristiky: třeba post-moderní pětibojař.

Rozhovor v Deníku N

Martin M. Šimečka (1957) patřil před rokem 1989 do okruhu českého a slovenského disentu, pracoval jako topič nebo ošetřovatel v nemocnici a podílel se na vydávání slovenského samizdatového časopisu Fragment K. V listopadu 1989 se stal členem vedení hnutí Veřejnost proti násilí, v roce 1990 založil nakladatelství Archa, kde působil jako šéfredaktor do roku 1997, kdy se stal šéfredaktorem týdeníku Domino Fórum. Později vykonával tuto funkci v deníku SME a v českém týdeníku Respekt. Od listopadu 2016 je komentátorem Denníku N.
 
Nakladatel:  N media
EAN: 9788090792227
Popis: brožovaná, 152 stran, česky
Rozměry:     15 × 21,2 cm
Rok vydání:  2021 (1. vydání)

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 299 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant