Tito a jeho soudruzi

Jože Pirjevec

Počet kusů na skladě: 6
Cena: 895 Kč
ks

Kniha slovinsko-italského historika Jože Pirjevce je vyvrcholením jeho řadu desetiletí trvajícího výzkumu dějin bývalé Jugoslávie. Dočkala se velice příznivého ohlasu a v současnosti patří mezi nejvydávanější historické monografie ve světě. Je velice čtivou, i pro laiky přístupnou syntézou jeho dosavadního bádání, již charakterizuje snaha o maximální objektivitu. Životní osudy Josipa Broze Tita a jeho nejbližších komunistických spolupracovníků a přátel jsou zde pojaty jako osobitá kolektivní monografie, která je současně odrazem historie Jugoslávie od třicátých let 20. století až do Titovy smrti v roce 1980. Český překlad knihy je založen na jejím druhém slovinském vydání z roku 2015, zároveň přejímá řadu oprav a doplňků, které pro cizojazyčná vydání navrhl sám autor.
 
Ukázka
 
Jože Pirjevec (1940), slovinsko- -italský profesor historie. Působil na univerzitě v Padově a v Terstu, dosud přednáší na univerzitě ve slovinském Koperu. Je řádným členem Slovinské akademie věd a dlouholetým spolupracovníkem řady slovinských, italských, rakouských i německých médií a periodik. Vydal deset historických monografií ve slovinštině a italštině.
 
Nakladatel: Academia
EAN: 9788020032492
Originál: Tito in tovariši
Překlad: Kuděla, Jiří a Kudělová, Milena
Popis: vázaná, 828 stran, česky
Rozměr: 17 x 24,5 cm
Rok vydání:  2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!