To byla zákopová válka

Jacques Tardi

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 548 Kč
ks

Patrně nejslavnější dílo jednoho z nejlepších francouzských komiksových tvůrců je ve světě komiksu tím, čím je první světové válce (i válce obecně) Na západní frontě klid nebo Barbussův Oheň. Jacques Tardi, kterému o „Velké válce“ v raném dětství vyprávěli prarodiče, o ní napsal a nakreslil řadu děl, ve kterých ale na rozdíl od románů využívá toho, že se může víc opřít o obrazovou stránku. Tady nečekejte žádné hlavní hrdiny, kompozici, jednotu místa a děje, zápletky, nic podobného: zato syrovou chuť strachu, smrti a bezmoci, jakou se v podobné naléhavosti podařilo ze zákopů první světové války do našeho světa přenést málokomu.
Proslulý francouzský komiksový tvůrce Jacques Tardi je první světovou válkou přímo posedlý celý život a věnoval jí řadu děl. To byla zákopová válka je jistě tím nejlepším. Není divu, že svým obdivem nešetřili další mistři historického a reportážního komiksu Joe Sacco nebo Art Spigelman. Čím je totiž Maus pro druhou světovou válku, tím je tento komiks pro tu první. Nečekejte žádné „velké dějiny“ ani strategii a rozmáchlé historické fresky; ohniskem Tardiho zájmu je přímý, surový, ničím nepřikrášlený prožitek obyčejných lidí polapených v pekle zákopové války.
 
Ukázka
 
Jacques Tardi, francouzský autor komiksů a knižních ilustrací se narodil v roce 1946 ve Valence. Jeho díla vyšla v řadě jazyků a získala mu proslulost i mimo samotný svět komiksu. Česky zatím známe jeho Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec a jednu z jeho adaptací Maletových detektivek s Nestorem Burmou, ale nejproslulejší je svými díly popisujícími hrůzy první světové války. Mezi těmi je patrně nejvýraznější právě album To byla zákopová válka z roku 1993. Mezi lety 2012 a 2018 pak publikoval tři svazky vzpomínek svého otce, pro změnu z druhé světové války: Já, René Tardi, válečný zajatec ve Stalagu II-B.
 
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025737064
Originál: C'etait la guerre des tranchees
Překlad: Podaný, Richard
Popis: vázaná, 176 stran
Rozměry: 22 × 31 cm
Rok vydání: 2022 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!