Tyranie: 20 lekcí z 20. století

Timothy Snyder

Počet kusů na skladě: 1
Cena: 249 Kč
ks

Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie. Dvacet lekcí z evropských dějin 20. století ukazuje, že kolaps společnosti, demokracie a morálky i naše osobní selhání v podmínkách politických krizí nejsou nic nepředstavitelného.
Naši rodiče a prarodiče, vedeni iracionálními mýty fašismu, nacismu a komunismu, budovali zdi proti znepokojivým globálním hrozbám. Určitě nejsme chytřejší než oni, máme však výhodu, že se z jejich zkušenosti můžeme poučit a nastupujícím tyraniím včas vzdorovat. Podle Snydera je k tomu teď, v podmínkách současného politického vývoje v Americe i v Evropě, ta pravá chvíle.
 
"Spějeme rychle k fašismu. Timothy Snyder nás zanechává bez veškerých iluzí o nás samotných." – Světlana Alexijevičová, nositelka Nobelovy ceny za literaturu
 
Timothy Snyder, americký historik, spisovatel, literární kritik a profesor na Yalově univerzivě. Věnuje se dějinám střední a východní Evropy, zaměřuje se na holokaust.
Vystudoval Oxfordskou univerzitu a Brownovu univerzitu.
 
Recenze na iLiteratura
Recenze na iDNES
Recenze na webu ČT24
Ukázka
 
Nakladatel: Paseka Prostor
EAN: 9788074328381
ISBN: 978-80-7432-838-1
Překlad: Pokorný, Martin
Popis: vázaná, 120 stran
Rozměry: 13,5 × 20,5 cm
Rok vydání: 2017 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME