Včelař z Aleppa

Christy Lefteri

Počet kusů na skladě: 8
Cena: 369 Kč
ks

Autentický a sugestivní příběh o ztrátě domova a síle zármutku, lásky a odvahy, o lidskosti a nezlomné naději na nový začátek.
Milionové syrské Aleppo je prozářené sluncem a vůní oliv a pistácií. Klidný a spokojený život tu prožívá i včelař Nuri a jeho žena Afra, obklopeni rodinou a přáteli, dokud se nestane nepředstavitelné a nepřijde všeničící hrůza.
Ti předvídavější odešli včas, ale Nuri se nedokázal vzdát rodného města, svých včel a života, který znal. Za svoji nerozhodnost však zaplatí strašlivou daň. Přijde o syna a jeho manželka o zrak. Jako bezdomovci spolu putují rozvráceným světem a snaží se vypořádat s bolestí z nevýslovné ztráty i s nebezpečími, která by přemohla i ta nejstatečnější srdce.
 
Kniha obdržela ocenění The Aspen Words Literary Prize, byla vybrána do BBC Radio 2 Book Club Choice 2019 a do Richard & Judy Book Club Choice 2020. Stala se také bestsellerem Amazonu a bestsellerem The Sunday Times.
Dosud se prodalo více než milion výtisků.
 
Ukázka
 
Christy Lefteri se narodila v Londýně v roce 1980 řecko-kyperským rodičům, kteří se do Velké Británie odstěhovali v roce 1974, když na Kypr vtrhla turecká armáda. Vystudovala angličtinu a magisterský obor tvůrčí psaní na Brunel University, kde dnes sama vyučuje. Předtím učila angličtinu zahraniční studenty, pak si dodělávala PhD a začala psát. Její prvotina A Watermelon, a Fish and a Bible je inspirována osudy její rodiny a tureckou invazí na středomořský ostrov. Včelař z Aleppa, který se stal obrovským bestsellerem, se zrodil v časech, kdy pracovala jako dobrovolnice UNICEF v Aténách.
 
Nakladatel: Zeď
EAN: 9788090790988
Originál: The Beekeeper of Aleppo
Překlad: Weiner, David
Popis: vázaná, 384 stran
Rozměry: 13,5 × 20,5 cm    
Rok vydání: 2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!