Velikost

Václav Smil

Počet kusů na skladě: 4
Cena: 499 Kč
ks

Od bakterií po velryby, od atomů po asteroidy. Oceňovaný vědec českého původu Václav Smil tentokrát zkoumá, proč rozměry nejsou náhodné a jak ovlivňují svět. Má dvakrát větší člověk dvakrát více krve? Čím se vyznačují hezké tváře? Má každý růst své meze? Kde všude najdeme zlatý řez? A co ergonomický oříšek: velikost sedadel v letadle? Nečekané odpovědi na otázky všedního i planetárního významu vás ohromí i pobaví zároveň. Fascinující publikace od základů změní, jak se díváte na vše kolem sebe!
 
Kniha je poutavá právě proto, že přesně udržuje míru faktografie na jedné a čtivosti na druhé straně. Na základě analýzy prostých skutečností ze světa, který nás obklopuje, přináší zajímavé závěry. Fundované pro náročné zájemce o globální svět a vědu, a přitom naprosto srozumitelné pro běžného čtenáře.
 
Václav Smil (nar. 1943) je kanadský vědec českého původu, emeritní profesor University of Manitoba ve Winnipegu. Je autorem čtyřiceti knih, česky vyšly např. Globální katastrofy a trendy (2017) či Energie: průvodce pro začátečníky (2018). V roce 2010 byl časopisem Foreign Policy zařazen do žebříčku Top 100 Global Thinkers (první stovka globálních myslitelů).
 
Ukázka
 
Nakladatel: KNIHA ZLÍN
EAN: 9788076625396
Originál: Size
Překlad: Magera, Ivo
Popis: vázaná, 448 stran, česky
Rozměry: 13,5 × 19 cm
Rok vydání: 2024 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME