Vzdorující demokracie

Erik Siegl

Kniha se v jednotlivých kapitolách přímočarým a srozumitelným jazykem zabývá klíčovými faktory současného vývoje Turecka (vnitropolitické konflikty, pokus o vojenský převrat, zavedení specifického prezidentského systému, fungování ekonomiky a justice aj.). Skládá tak pestrý obraz mnohdy překotně působícího vývoje, který bývá často chápán jako „odcizování se Turecka“ od Evropy.
Autor rozebírá i historické souvislosti dnešního dění a širší kontext vztahů Turecka se Západem, Ruskem a jeho angažování v Sýrii. Byť v minulosti propagovaný obraz Turecka jako vzoru „sekularizované muslimské demokracie“ se z dnešního pohledu ukazuje jako idealizovaná představa, bylo by předčasné, až domýšlivé tuto dynamickou a v mnoha ohledech moderní společnost odepisovat jako „ztroskotanou demokracii“ či rezignovat na snahy o její hlubší porozumění.
 
Erik Siegl (1977), historik a publicista získal doktorát na Ústavu Blízkého východu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na moderní dějiny Blízkého východu. V letech 2001-2018 pracoval na ministerstvu zahraničí, jako diplomat působil také v Turecku. Publikuje odborné statě a publicistické články k tématům mezinárodních vztahů a Blízkého východu. V současnosti pracuje jako vedoucí zahraničních humanitárních a rozvojových projektů v Diakonii ČCE.
 
Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN: 9788074227479
Popis: vázaná, 160 stran
Rozměry: 14,3 × 20,8 cm
Rok vydání: 2020 (1. vydání)

Počet kusů na skladě: 9
Cena: 199 Kč
ks

UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!_partneři


Moderní dějiny

Pant