Za zrcadlem

Jaroslav Kurfürst, Jan Paďourek

Počet kusů na skladě: 5
Cena: 450 Kč
ks

Sborník nabízí dvacet provázaných statí českých autorů, kteří se na téma hybridní války a hybridních hrozeb podívali z různých úhlů. V první části nás kniha provede od historie válečné lsti až do současného složitého světa, v němž vznikl koncept hybridní války. Představeno je složité dění na důležitém bojišti kybernetického prostoru. Druhá část sborníku je věnována českému prostředí a ukazuje, jak jsou hrozby vnímány uvnitř českého bezpečnostního systému. Třetí část monografie se zaměřuje na praktické příklady. Ukazuje, čemu a jak čelila Ukrajina poté, co byla napadena ze strany Ruska v roce 2014, věnuje se čínským teoriím o novém pojetí války nespoutaném tradičním vojenským uvažováním.
 
Ukázka
 
Jaroslav Kurfürst, Ph.D., (1970) je diplomat a politický geograf. Působil na ambasádách v Moskvě, Washingtonu D. C. a Bruselu. Je autorem knihy Příběh ruské geopolitiky.
PhDr. Jan Paďourek (1965) je bezpečnostní expert, koordinuje mezinárodní spolupráci na Policejní akademii ČR v Praze a přednáší na CEVRO Institutu v Praze.
 
Nakladatel:  Academia
EAN: 9788020032379
Popis:  brožovaná, 392 stran, česky
Rozměry:     16 × 23 cm
Rok vydání:  2021 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR ZDARMA!Vybíráme pro Vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME !!!