Země zaslíbená

Ari Šavit

Cena: 330 Kč
Rozebráno

Podrobná studie Izraele od počátku sionistického hnutí až do dnešní doby.
Izrael, čelící nebývalým vnitřním a vnějším tlakům, se dnes nachází v existenční krizi. Kniha Země zaslíbená vypráví příběh Izraele, jak ještě nikdy nebyl vyprávěn, a pokládá nepříjemné, a přitom zásadní otázky: Proč Izrael vznikl? Jak vznikl? A může přežít?
Ari Šavit definuje problémy a hrozby, jimž Izrael v současné době čelí, a využívá klíčových událostí dvacátého století, aby vrhl nové světlo na současnost — to vše prostřednictvím životních příběhů několika osob, odhalujících pozadí významných historických událostí. Výsledkem Šavitovy práce je portrét malé, životem kypící země stojící na rozcestí, jejíž bytí a identita hrají v dnešním globalizovaném světe ústřední roli.
 
Ari Šavit (nar. 1957) je izraelský sloupkař a spisovatel. Byl výsadkářem izraelských obranných sil, vystudoval filozofi i na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. V osmdesátých letech psal pro pokrokový týdeník Koteret Rashit, v devadesátých letech byl předsedou Asociace pro občanská práva v Izraeli a v roce 1995 vstoupil do redakční rady nejstaršího izraelského deníku Haaretz. Země zaslíbená (2013) se stala bestsellerem New York Times a získala několik ocenění, například cenu Natan Book Award.
 
Nakladatel: Host
ISBN: 978-80-7491-428-7, EAN: 9788074914287
Originál: My Promised Land
Překlad: Klekner, Radim
Popis: vázaná, 495 stran
Rozměry: 16 × 23 cm
Rok vydání: 2015 (1. vydání)


UPOZORNĚNÍ:
Při objednávce nad 1 000Kč cena přepravy v ČR
ZDARMA +
dárkový poukaz na 200 Kč !!!Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější tituly o 20. století a dnešní společnosti.
Koupí knihy u nás podpoříte činnost spolku PANT - provoz vzdělávacího portálu MODERNÍ DĚJINY a CENTRA PANT

DĚKUJEME